O szkole ...

Tutaj znajdziecie wszystkie odpowiedzi dotyczące  naszej szkoły.

Ostatnia modyfikacja: 20.12.2007

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


v   Wizytówka szkoły – wszystko o naszej szkole

v   Kalendarz konkursów i uroczystości szkolnych w naszej szkole

v   Osiągnięcia szkoły w sporcie

v   Tabela rekordów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wizytówka szkoły

– wszystko o naszej szkole

 

 

 

 

 

Świdnicka "czwórka", bo tak potocznie jest nazywana szkoła, to oddany do użytku we wrześniu 1986 r. dwukondygnacyjny budynek połączony z obiektem sportowym.

                                                       Dysponujemy:

*          salami komputerowymi

*          salą gimnastyczną

*          salą do gimnastyki korekcyjnej

*          basenem

*          siłownią

*          boiskiem piłki ręcznej, koszykowej i bieżnią

*          radiowęzłem

*          biblioteką i czytelnią

*          świetlicą i stołówką

Szkoła posiada wiele pomieszczeń wśród których jest między innymi świetlica, stołówka, gabinet pielęgniarski, biblioteka, czytelnia, 2 sale komputerowe i modelarnia.

Szkołą na którą składa się ponad 900 uczniów, 85 pracowników i ok. 9 000 m2 powierzchni, kierują 3 osoby:

                                       *           dyrektor  Ryszard Chołko.

i dwóch zastępców: 

                                       *           do spraw wychowawczych  Regina Suwalska.

                                       *           do spraw dydaktycznych  Małgorzata Kędzierska.


 
 

Nasza szkoła od początku swojego istnienia dążyła do wypracowania optymalnych warunków wielostronnego rozwoju osobowości uczniów, stwarzania warunków dla rozwoju zainteresowań i talentów w rozwoju w różnych dziedzin wiedzy oraz umiejętności.

Czynne uprawianie sportu jest u nas powszechne. A prowadzone w ramach SKS-u współzawodnictwo sportowe przyczynia się do jego uatrakcyjnienia.

*          Od 1 stycznia 2000 r. w szkole działa Sekcja pływacka Międzyszkolnego Klubu Sportowego „BOLKO”

*          Uczniowie swoje zdolności i zainteresowania rozwijają m. in. w:

                               *           kole europejskim,

                               *           modelarni,

                               *           chórze,

                               *           kole informatycznym,

                               *           kole matematycznym,

                               *           gazetce szkolnej - "Mały Gad",

                               *           SKS,

                               *           ZHP,

 

Powrót do początku

 

 

 

Konkursy organizowane na terenie szkoły

w roku szkolnym 2007/2008

 

 

 

Lp.

Nazwa konkursu

Odpowiedzialni

Termin

1.    

„Przyroda naszego miasta i sposoby jej ochrony” – konkurs organizowany przez Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej i SP10

Katarzyna Podkowiak

Regina Suwalska

Październik 2007

2.    

Konkurs ortograficzny dla klas IV-VI

Agnieszka Zięba-Kubik

Natalia Sosnowska

Październik-listopad 2007

3.    

Konkurs plastyczny dla klas I-III – „Śmieszna skarbonka”

Magdalena Gawałek-Jekiel

Listopad 2007

4.    

Konkurs recytatorski dla klas I – „Barwy jesieni”.

Iwona Jasiak

Krystyna Polonis

Barbara Kłopotowska-Rajca

Listopad 2007

5.    

Dni Europy – Dzień niemiecki

Bożena Makowska

Danuta Figiel

Alina Lisowska-Pleszczuk

Listopad 2007

6.    

Konkurs plastyczny klas I-III – „Listopad miesiącem bez papierosa”, „Papieros twoim wrogiem”.

Elżbieta Dzięgielewska

Jagoda Potoniec

Listopad 2007

7.    

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny – „Pitagoras” – etap szkolny dla klas VI

Magdalena Gawałek-Jekiel

 

Listopad/grudzień 2007

8.    

Konkurs recytatorski I–III „Wesołe wierszyki”

Alina Ryll

Joanna Belka

Listopad 2007

9.    

Szopki i stroiki bożonarodzeniowe.

Biblioteka Miejska

Grudzień 2007

10.                      

Rozgrywki międzyklasowe w koszykówkę klas V-VI chłopców

Krzysztof Wąż

Grudzień/styczeń

11.                      

Konkurs plastyczny „Zimowe pejzaże”

Mały Samorząd

Styczeń 2008

12.                      

Szkolny etap konkursu przyrodniczego

Katarzyna Podkowiak

Ewa Bielewska

Marzec 2008

13.                      

Konkurs plastyczny – „Jajo wielkanocne”

Edyta Szkudlarek-Moor

Marzec 2008

14.                      

Konkurs ortograficzny kl. III

Jolanta Schienke

Iwona Subczyńska

Kwiecień 2008

15.                      

Konkurs ortograficzny kl. II

Anna Klag

Irena Dulanowska

Kwiecień 2008

16.                      

Konkurs historyczny dla klas V-VI (historia starożytności i średniowiecza)

Agnieszka Zięba-Kubik

Kwiecień-maj 2008

17.                      

Międzyszkolny konkurs „Asy z trzeciej klasy”

Bogumiła Gut

Małgorzata Kapłon

Maj 2008

18.                      

Konkurs dla kl. III „ Życie i twórczość H. Sienkiewicza”

Jolanta Schienke

Iwona Subczyńska

Alina Ryll

Maj 2008

19.                      

Rozgrywki międzyklasowe w siatkówkę klas VI chłopców.

Krzysztof Wąż

Kwiecień 2008

20.                      

„SKO może spełnić moje najskrytsze marzenia” – technika dowolna

Magdalena Gawałek-Jekiel

Maj 2008

21.                      

Międzyszkolny konkurs plastyczny – „Sport to zdrowie”

Izabela Isańska

Mirosława Linkowska-Hermanowicz

Elżbieta Klimkowska

Maj 2008

22.                      

Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny

Alina Lisowska-Pleszczuk

Magdalena Herman

Anna Fitrzyk

Maj 2008

23.                      

Konkurs z okazji Dnia Patrona

Edyta Szkudlarek-Moor

biblioteka

Maj 2008

24.                      

Konkurs dla klas VI- prezentacja multimedialna „Angielski dla najmłodszych – Szkoła”

Bożena Makowska

Magdalena Gawałek-Jekiel

Jarosław Klimkowski

II semestr

25.                      

Konkurs miejski – „Widokówka ze Świdnicy”

MDK

Maj 2008

26.                      

Szkolny Konkurs Mitologiczny

Alina Lisowska-Pleszczuk

Magdalena Herman

Maj 2008

27.                      

Konkurs matematyczny dla klas IV-V –Plusik

Ewa Marcinkowska

Ewa Skotarczak

II semestr

28.                      

Konkurs znajomości lektury „Pinokio dla klas IV

Natalia Sosnowska

Wiosna 2008

29.                      

Konkurs czytania dla klas O o tytuł „Mały mistrz czytania”

Ilona Kozakow

Czerwiec 2008

30.                      

Konkurs matematyczny dla klas IV-V –Plusik

Ewa Marcinkowska

Ewa Skotarczak

II semestr

 

 

Powrót do początku

 

Osiągnięcia szkoły

w sporcie

opracował: mgr  Robert  Skupień



Rok szkolny 2006/2007

 

·   we współzawodnictwie szkół podstawowych miasta Świdnicy. 

·   I     miejsce  w  finale  miejskim  w  lekkoatletycznych igrzyskach dzieci dziewcząt  klas  IV – VI .

·   I     miejsce  w  finale  miejskim  w  lekkoatletycznych igrzyskach dzieci chłopców  klas  IV – VI .

·   I     miejsce  w  finale miejskim     trójbój   lekkoatletyczny    chłopców  klas  IV - III   ( 8  osób ) .

·   I     miejsce  w  finale  miejskim    czwórbój  lekkoatletyczny         dziewcząt  klas  V - VI  ( 6  osób ) .

·   I     miejsce  w  finale  miejskim    w  tenis   stołowy   dziewcząt  klas VI (dwie  osoby  z  rocznika ).

·   I     miejsce  w  finale  miejskim    w  tenis   stołowy   chłopców   klas VI (dwie  osoby  z  rocznika ).

·   I     miejsce  w  finale  miejskim   tenis  ziemny  dziewcząt  klas  IV-VI  (SERWIN KAROLINA VI c  ) .

·   I     miejsce  w  finale  miejskim   tenis  ziemny  chłopców   klas  IV-VI (WOJCIECH WIŚNIOWSKI VI c).

·   II    miejsce  w  finale  miejskim    w  biegach przełajowych    sztafety  dziewcząt  klas  IV – VI .

·   II    miejsce  w  finale  miejskim    mini   piłki  koszykowej     chłopców klas  V- VI (10 osób) .  

·   III   miejsce  w  finale  miejskim      mini  piłka  siatkowa  „2-ki”        dziewcząt     klas  IV  . 

·   III   miejsce  w  finale  miejskim    trójbój   lekkoatletyczny    dziewcząt  klas  IV – III  ( 8  osób ) .

·   III   miejsce  w  finale  miejskim    w  biegach  przełajowych    sztafety  chłopców  klas  IV – VI .

·   III   miejsce  w  finale  miejskim    mini  piłki  koszykowej     dziewcząt klas V- VI (10 osób) .  

·   III   miejsce  w  finale  miejskim    Zawody  sportowo – rekreacyjne     klas  I – VI  ( 12  osób ) .

·   III   miejsce  w  finale  miejskim    mini  piłki  siatkowej  „3-ki”      dziewcząt  klas  V (8 osób) .

·   III   miejsce  w  finale  miejskim    mini  piłki  siatkowej  „4-ki”      chłopców  klas  VI  (10 osób) .  

·   III   miejsce  w  finale  miejskim    mini  piłki  siatkowej  „4-ki”      dziewcząt  klas  VI  (10 osób) .

·   IV   miejsce  w  finale  miejskim    mini  piłka  siatkowa  „2-ki”       chłopców  klas  IV .

·   IV   miejsce  w  finale  miejskim    mini  piłki  siatkowej  „3-ki”      chłopców  klas  V  (8 osób) .  

·   VI   miejsce  w  finale  miejskim    mini    piłki    nożnej   „5”   chłopców   klas  V- VI   (11  osób ) .  

·   VI   miejsce  w  finale  miejskim    czwórbój  lekkoatletyczny         chłopców  klas  V - VI  ( 6  osób ) .

·   MIKOŁAJKOWE    zawody pływackie    15 medali  startowało      19 osób z klas II-VI .

·   ZAWISZA  CUP   turniej halowej piłki nożnej  chłopcy klas V                   miejsce IV

 

·   I     miejsce  w  finale  powiatu  w  lekkoatletycznych igrzyskach dzieci dziewcząt  klas  IV – VI .

·   I     miejsce  w  finale  powiatu  w  lekkoatletycznych igrzyskach dzieci chłopców  klas  IV – VI .

·   I     miejsce  w  finale  powiatu  w  biegach przełajowych    sztafeta  dziewcząt  klas  IV – VI .

·   I     miejsce  w  finale  powiatu  w   trójboju    lekkoatletycznym   chłopców  klas  III - IV   ( 8  osób ) .

·   II    miejsce  w  finale  powiatu  w  czwórboju  lekkoatletycznym   dziewcząt klas  V - VI   ( 6  osób ) .

·   II    miejsce  w  finale  powiatu    mini   piłki  koszykowej     chłopców klas  V- VI (10 osób) .  

·   III   miejsce  w  finale  powiatu    w  tenis   stołowy   dziewcząt  klas VI (dwie  osoby  z  rocznika ).

·   III   miejsce  w  finale  powiatu    w  tenis   stołowy   chłopców   klas VI (dwie  osoby  z  rocznika ).

·   III   miejsce  w  finale  powiatowym    SZACHY   ( mieszane 3 + 1 )

 

·   16  osób  w  finale   strefy ( WAŁBRZYCH )w lekkoatletycznych igrzyskach dzieci dziewcząt klas IV–VI.

·   14  osób  w  finale   strefy ( WAŁBRZYCH )w lekkoatletycznych igrzyskach dzieci chłopców klas IV–VI.

·   III  miejsce w finale strefy (WAŁBRZYCH) w  trójboju  lekkoatletycznym  chłopców  klas III–IV (8 osób) .

·   V  miejsce   w  finale  strefy ( WAŁBRZYCH )  w   UNIHOCK-u    drużyna  mieszana   2 + 3                      

·   V   miejsce  w  finale  strefy ( WAŁBRZYCH )    sztafet  pływackich  8x25m    dziewcząt  klas  III – VI . 

·   VII miejsce w  finale strefy (WAŁBRZYCH) w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt klas V-VI(6 osób) .

·   IX  miejsce  w  finale  strefy ( WAŁBRZYCH )    sztafet  pływackich  8x25m    chłopców  klas  III – VI . 

 

·   osób  w finale  strefy (WAŁBRZYCH) w lekkoatletycznych igrzyskach dzieci chłopców klas IV–VI.

·   osób  w finale  strefy (WAŁBRZYCH) w lekkoatletycznych igrzyskach dzieci dziewcząt klas IV–VI.

·   XVIII  miejsce  w  finale  wojewódzkim  w  biegach przełajowych    sztafety  dziewcząt  klas  IV – VI .

 

Rok szkolny 2005/2006

 

¨ I   miejsce  w  finale  powiatowym   mini    piłki    nożnej   „5”   chłopców   klas  V- VI   (11  osób ) .  

¨ I   miejsce  w  finale  powiatowym   mini  piłki  koszykowej       chłopców   klas  V- VI (10 osób) .  

¨ I   miejsce  w  finale  powiatowym   trójbój   lekkoatletyczny      dziewcząt  klas  IV – III  ( 8  osób ) .

¨ I   miejsce  w  finale  powiatowym   czwórbój  lekkoatletyczny   chłopców  klas  V - VI  ( 6  osób ) .

¨ I   miejsce  w  finale  powiatowym   w biegach przełajowych      sztafety  dziewcząt  klas  IV – VI .

¨ I   miejsce  w  finale  powiatowym   Indywidualne  Biegi  Przełajowe  1000m  dziewcząt .

¨ II miejsce   w  finale  powiatowym    czwórbój  lekkoatletyczny  dziewcząt  klas  V - VI  ( 6  osób ) .

¨ II miejsce   w  finale  powiatowym   w biegach przełajowych      sztafety  chłopców  klas  IV – VI .

¨ II miejsce   w  finale  powiatowym    mini  piłki  koszykowej      dziewcząt klas V- VI (10 osób) .  

¨ II miejsce   w  finale  powiatowym    mini  piłki  siatkowej  „4-ki”    chłopców  klas  VI  (10 osób) .  

¨ II miejsce   w  finale  powiatowym   Indywidualne  Biegi  Przełajowe  1000m  chłopców .

¨ II miejsce   w  finale  powiatowym    mini  piłka  siatkowa  „2-ki”        dziewcząt   klas  IV (6 osób) . 

¨ III miejsce  w  finale  powiatowym    mini  piłki  siatkowej  „3-ki”       dziewcząt    klas  V  (8 osób) .  

¨ III miejsce  w  finale  powiatowym    SZACHY   ( mieszane 3 + 1 )

¨ III miejsce  w  finale  powiatowym    tenis   stołowy        dziewcząt  klas VI (dwie  osoby ).

¨ IV miejsce  w  finale  powiatowym    mini  piłki  siatkowej  „4-ki”      dziewcząt  klas  VI  (10 osób) .

¨ V  miejsce  w  finale  powiatowym     tenis   stołowy      chłopców   klas VI (dwie  osoby ).

¨ I  miejsce  w  finale   strefy ( WAŁBRZYCH )   mini  piłki  nożnej  „5”   chłopców klas  V- VI (11osób ) .  

¨ I  miejsce  w  finale   strefy ( WAŁBRZYCH )w lekkoatletycznych igrzyskach dzieci chłopców klas IV–VI.

¨ IV  miejsce  w  finale  strefy ( WAŁBRZYCH )  trójbój  lekkoatletyczny  dziewcząt  klas IV–III (8 osób) .

¨ IV  miejsce  w  finale  strefy ( WAŁBRZYCH )  mini  piłki  koszykowej  chłopców  klas  V- VI (10 osób).  

¨ IV  miejsce  w  finale strefy (WAŁBRZYCH) w lekkoatletycznych igrzyskach dzieci dziewcząt klas IV–VI.

¨ VI  miejsce   w  finale  strefy (WAŁBRZYCH) czwórbój  lekkoatletyczny chłopców  klasV - VI(6 osób) .

¨ VI  miejsce   w  finale  strefy ( WAŁBRZYCH )    sztafet  pływackich  8x25m    dziewcząt  klas  III – VI . 

¨ VII  miejsce  w  finale  strefy ( WAŁBRZYCH )    sztafet  pływackich  8x25m    chłopców  klas  III – VI . 

¨ VIII miejsce  w  finale  strefy (WAŁBRZYCH) czwórbój  lekkoatletyczny dziewcząt  klasV - VI(6 osób) .

¨ IV miejsce   w finale wojewódzkim   mini piłki nożnej „5”   klas V-VI (11  osób ) .

 

Rok szkolny 2004/2005

 

§   I   miejsce  w  finale  powiatu   w   biegach przełajowych    sztafety  dziewcząt  klas  IV – VI .

§   I  miejsce   w  finale  powiatu   mini  piłki  siatkowej  „3-ki”        chłopców  klas  V  (8 osób) .  

§   II  miejsce w  finale   powiatu   w  tenis   stołowy        dziewcząt  klas VI (dwie  osoby ).

§   II  miejsce w  finale  powiatu     mini  piłki  koszykowej         dziewcząt klas V- VI (10 osób) .  

§   II  miejsce  ŁUKASZ  KURANT  powiatowe Indywidualne  Biegi  Przełajowe  1000m

§   II  miejsce  JAROSŁAW  BITNER    powiatowe Indywidualne  Biegi  Przełajowe  800m

§   II  miejsce  KLAUDIA   SERWIN     powiatowe Indywidualne  Biegi  Przełajowe  800m

§   III miejsce  MARTYNA  PODGÓRSKA  powiatowe Indywidualne  Biegi  Przełajowe  800m

§   IV   miejsce  w  finale   powiatu  w  tenis   stołowy      chłopców   klas VI (dwie  osoby ).

§   V    miejsce  w  finale   powiatu  w  biegach  przełajowych    sztafety  chłopców  klas  IV – VI .

§   III   miejsce  w  półfinale  powiatowym   mini    piłki    nożnej   „5”   chłopców   klas  V- VI   (11  osób ) .  

§   III  miejsce w  półfinale  strefy WAŁBRZYCH  mini  piłki  siatkowej „3-ki”    chłopców  klas  V  (8 osób) .  

§   III  miejsce  w  finale   strefy ( WAŁBRZYCH )      sztafet  pływackich  8x25m                   

§   dziewcząt  klas  III – VI  ( po  dwie  osoby  z  rocznika )  . 

§   VII  miejsce  w  finale    strefy ( WAŁBRZYCH )      tenis stołowy  dziewcząt  klas  VI    (2 osoby)  .  

§   VII  miejsce  w  finale    strefy ( WAŁBRZYCH )      sztafet  pływackich  8x25m                

§   chłopców  klas  III – VI  ( po  dwie  osoby  z  rocznika )  . 

§   XXX  miejsce  w  finale  wojewódzkim  w  biegach przełajowych    sztafety  dziewcząt  klas  IV – VI .

 

 

Rok szkolny 2003/2004 

 

-    2003/2004  punktowane miejsca we współzawodnictwie szkół podstawowych . 

-    VIII  miejsce  w  finale  wojewódzkim  (DOLNY  ŚLĄSK )    dwubój  nowoczesny  dziewcząt  klas   VI .  

-    X  miejsce  w  finale  wojewódzkim  (DOLNY  ŚLĄSK )    dwubój  nowoczesny  chłopców  klas  VI .  

-    XIV  miejsce drużynowo  w  finale  wojewódzkim  (DOLNY  ŚLĄSK )    Bieg  na  orientację                        

-    FINAŁ  M-11   Indywidualnie  XV miejsce  DANIEL  STELMACH  IV c.

-    II  miejsce  w  finale  regionu ( WAŁBRZYCH ) sztafet  pływackich  8x25m chłopców klas III – VI.  

-    III  miejsce  w  finale  regionu ( WAŁBRZYCH ) sztafet  pływackich  8x25m dziewcząt  klas III – VI.   

-    IV  miejsce w  finale  regionu ( WAŁBRZYCH ) mini  piłki  koszykowej dziewcząt klas V- VI  .

-    IV-VI  miejsce  w  finale  regionu ( WAŁBRZYCH ) tenis stołowy dziewcząt  klas  VI.  

-    VI  miejsce  w  finale  regionu ( WAŁBRZYCH ) w  rozgrywkach  szachowych.

-    II   miejsce   w  finale   powiatu   mini   piłki  koszykowej  chłopców   klas  V- VI  .

-    II   miejsce w finale powiatu w biegach przełajowych sztafety chłopców klas IV – VI

-   IV  miejsce   w  finale   powiatu   czwórbój  lekkoatletyczny  dziewcząt  klas  IV - VI  .

 

Rok szkolny 2002/2003 

 

-    2002/2003  punktowane miejsca we współzawodnictwie szkół podstawowych . 

-    V  miejsce drużynowo  w  finale  wojewódzkim  (DOLNY  ŚLĄSK )    Bieg  na  orientację              

-    FINAŁ  M-11   Indywidualnie   II miejsce  ŁUKASZ KURANT IV a.

-    VI  miejsce  w  finale  wojewódzkim  (DOLNY  ŚLĄSK )    dwubój  nowoczesny  dziewcząt  klas   VI .  

-    VII  miejsce  w  finale  wojewódzkim  (DOLNY  ŚLĄSK ) sztafet  pływackich  8x25m dziewcząt  klas III – VI .  

-    VIII  miejsce  w  finale  wojewódzkim  ( DOLNY ŚLĄSK ) sztafet  pływackich  8x25m chłopców klas III – VI .

-    VIII  miejsce  w  finale  wojewódzkim ( DOLNY ŚLĄSK )  tenis  stołowy chłopców  klas  VI  .  

-    X  miejsce  w  finale  wojewódzkim  (DOLNY  ŚLĄSK )    dwubój  nowoczesny  chłopców  klas  VI .  

-    XV  miejsce    w    finale    wojewódzkim    (DOLNY  ŚLĄSK)    w UNIHOC-u  klas  IV – VI   .

-    V  miejsce  w  finale regionu ( WAŁBRZYCH ) w  rozgrywkach  szachowych  .

-    XI  miejsce  w  finale  regionu (WAŁBRZYCH)    czwórbój  lekkoatletyczny dziewcząt  klas  IV - VI  .

-    V  miejsce  w  finale powiatu w biegach przełajowych sztafety dziewcząt klas IV – VI .

 

Rok szkolny 2001/2002 

 

-    2001/2002  punktowane miejsca  we współzawodnictwie szkół podstawowych .

-   V  miejsce  w  finale  wojewódzkim  (DOLNY  ŚLĄSK )  dwubój  nowoczesny  dziewcząt  klas   VI 

-    VIII  miejsce  w  finale  wojewódzkim  (DOLNY  ŚLĄSK )  dwubój  nowoczesny  chłopców  klas  VI .  

-    VIII  miejsce  w  finale  wojewódzkim  (DOLNY  ŚLĄSK ) sztafet  pływackich  8x25m dziewcząt  klas III – VI

-    XI  miejsce w finale wojewódzkim (DOLNY ŚLĄSK ) sztafet w biegach przełajowych dziewcząt  klas IV – VI

-    XV  miejsce    w    finale    wojewódzkim    (DOLNY  ŚLĄSK)    w UNIHOC-u  klas  IV – VI.

-    FINAŁ  M-13   Indywidualnego Biegu  na  orientację  .  ( 10 miejsce   MACIEJ  SAJDAK ).

-    II  miejsce  w  finale regionu(WAŁBRZYCH) mini piłki  koszykowej dziewcząt   klas  V- VI . 

-    III miejsce w finale regionu(WAŁBRZYCH) sztafet pływackich  8x25m chłopców  klas  III – VI . 

-    V  miejsce  w  finale regionu ( WAŁBRZYCH ) w  rozgrywkach  szachowych .

-    VI  miejsce  w  finale  regionu ( WAŁBRZYCH ) trójbój  lekkoatletyczny  dziewcząt  klas  IV – III .

-    PÓŁFINAŁ   K-13 , M-13  Biegu  na  orientację . ( odpowiednik  regionu 10 osób udział ).

-    II   miejsce  w  finale powiatu  mini piłka  siatkowa  „2-ki” chłopców  klas  IV

-    II  miejsce   w  finale    powiatu  mini   piłki  koszykowej  chłopców   klas  V- VI  .

-    II  miejsce   w  finale    powiatu         tenis   stołowy       dziewcząt   klas   VI 

-    III miejsce  w  finale    powiatu         tenis    stołowy       chłopców   klas   VI

Rok szkolny 2000/2001 

- Finał Powiatu Mini Piłki Koszykowej Chłopców klas V - VI- II miejsce.
- Finał Powiatu Sztafet w Biegach Przełajowych Chłopców klas IV - VI- II miejsce.
- Finał Powiatu Mini Piłki Dwójek Siatkarskich Dziewcząt klas V- II miejsce.
- Miejski Finał Mini Piłki Ręcznej Chłopców klas VI- III miejsce.
- Dolnośląski finał Sztafet Pływackich:
-  8 x
25 m chłopców klas III - VI- IV miejsce 
- 8 x
25 m dziewcząt klas III - VI- V miejsce
- Mistrzostwa Rejonowe w Rozgrywkach Szachowych-  II miejsce.
- Pierwszy Szkolny Turniej Piłki Nożnej "Czwartak Cop"-  II miejsce.
- Międzyszkolne Sztafetowe Biegi Przełajowe klas IV - VI - I miejsce.
- Międzyszkolny Turniej w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt klas III - IV- I miejsce.
-  Dolnośląski Finał Młodzieży Szkolnej w UNIHOCU- VI miejsce.
-  Miejski Finał Mini Piłki Nożnej klas V - VI-  IV miejsce.
- Zawody Pływackie o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej- I miejsce.
-  Regionalny Finał czwórboju Lekkoatletycznego Chłopców klas IV - VI- V miejsce.
-  Międzyszkolny Turniej Mini Piłki Siatkowej Trójki Dziewcząt klas IV-  IV miejsce.
- Międzyszkolny Konkurs "Origami" dla Świetlic Szkolnych i Przedszkoli- I miejsce.
- Miejski Finał Tenisa Stołowego Chłopców klas VI- VI miejsce.
-  Miejski Finał Mini Piłki Koszykowej Dziewcząt klas V - VI- VI miejsce.
-  Miejski Finał Trójboju Lekkoatletycznego Chłopców klas IV- VI miejsce.
-  Powiatowy Finał Tenisa Stołowego Dziewcząt klas VI- V miejsce.
- Powiatowy Finał Sztafet w Biegach Przełajowych Dziewcząt klas IV - VI- V miejsce.
- Współzawodnictwo Sportowe Szkół Podstawowych w Świdnicy- I miejsce.

Rok Szkolny 1999/2000

- Wojewódzki Konkurs Wiedzy Morskiej "Polska Leży nad Bałtykiem" - I miejsce.
- Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Morskiej "Polska Leży nad Bałtykiem" - II miejsce.
- Dolnośląskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Wojewódzki Finał w Szachach - V miejsce.
-  Finał Wojewódzki Drużynowych Rozgrywek Tenisa Stołowego - VII oraz VIII miejsce.
-  Konkurs na Najlepiej Opracowany i Realizowany Program Profilaktyczny - II miejsce.
-  Konkurs Historyczny "750- lecie miasta Świdnica" - wyróżnienie.
- Eliminacje miejsko - gminne w konkursie "Młodzież zapobiega pożarom" - I miejsce.
- Rejonowe Finały Sztafet Pływackich :
-  8
x
25 m dziewcząt klas III - VI - II miejsce.
- 8 x
25 m chłopców klas III - VI - II miejsce.
- 10 x
25 m dziewcząt klas VIII - III miejsce.
- 10 x
25 m chłopców klas VIII - III miejsce.
- Turniej Szkół Świdnickich w mini piłce koszykowej- 
               I miejsce.
- Powiatowy Finał Mini Piłki Koszykowej - III miejsce.
- Turniej Piłki Koszykowej o Puchar Dyrektora ZSB - E-I miejsce.
- Zawody pływackie o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej - I miejsce.
- Sztafetowe Biegi Przełajowe Klas IV - V - VI-  I miejsce.
- Finał Regionu w UNIHOCU Klas IV - VI-  V oraz VI miejsce.
- Miejski Finał Trójek Siatkarskich Chłopców Klas V - VI- II miejsce.
- Miejski Finał Trójek Siatkarskich Dziewcząt Klas V - VI- IV miejsce.
- Miejski Finał Sztafet w Biegach Przełajowych Dziewcząt Klas IV - VI- IV miejsce.
- Powiatowy Finał Dwójek Siatkarskich - I miejsce.
- Finał Regionu Dwójek w Mini Piłce Siatkowej Chłopców Klas IV - V miejsce.
- Finał Regionu Dwójek w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt Klas IV - V miejsce.
- Mistrzostwa Rejonu Wałbrzyskiego w Szachach Drużyn Młodszych - II miejsce.
- Współzawodnictwo Sportowe Szkół Podstawowych w Świdnicy - I miejsce.

Rok szkolny 1998/1999

- Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe.

Tytuł laureata otrzymali: 
Agata Kalinowska - biologia- opiekun: Zofia Bugajska.
Małgorzata Kochman - matematyka- opiekun: Ewa Skotarczak.
Bartosz Kasiński - j. angielski- opiekun: Anna Ciecierska.
- XV Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dziecięcej w Słupsku - wyróżnienie: Agata Kalinowska, Anna Ziober, Marta Grabowska-  opiekun: Maria Drąg.
- Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy Morskiej "Polska leży nad 
   Bałtykiem" Makroregion - I miejsce, w Polsce - II miejsce:Agnieszka Bugajska, Małgorzata Kochman- opiekun: Artur Durlej.
- Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno - Krajoznawczy "Złącze 99"
  I miejsce w województwie, Finał Etapu Centralnego: Adam Oleńkiewicz
   Marek Oleńkiewicz, Przemysław Pest- opiekun: Ewa Haitner.
- Wojewódzki finał w Unihocu Szkół Podstawowych -  III miejsce.
- Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Przełajowe Biegi Sztafetowe - II miejsce.
- Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Czwórbój Lekkoatletyczny Chłopców III miejsce. 
- Wojewódzki Finał Sztafetowych Biegów Przełajowych klas IV - VI- III miejsce. 
- Wojewódzki Finał Turnieju Tenisa Stołowego Dziewcząt -  III miejsce: Katarzyna Owcarz, Dominika Sakowicz- opiekun: Piotr Dubiel.
- Wojewódzki Finał Turnieju Szachowego Szkół Podstawowych -II miejsce.
- Wojewódzki Finał Sztafet Pływackich na dystansie:
  10 x
50 m dziewcząt - II miejsce
  8 x
50 m dziewcząt - II miejsce
  8 x
50 m dziewcząt starszych - II miejsce
  8 x
50 m chłopców - II miejsce
- XVII Świętojański Rajd Pieszych Traperów- II miejsce.
- Zawody Pływackie o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej - I miejsce.
- Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej -II miejsce.
- Rejonowe Sztafetowe Biegi Przełajowe klas IV w kat. Chłopców -  I miejsce.
- Rejonowe Sztafetowe Biegi Przełajowe klas V w kat. Dziewcząt - II miejsce.
- Współzawodnictwo Sportowe Szkół Podstawowych w Świdnicy - I miejsce.

 

Rok szkolny 1997/1998

- Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego. Tytuł laureata otrzymała: Aleksandra Słotwińska. Opiekun: Anna Ciecierska.
- Młodzieżowy Konkurs Wiedzy Morskiej "Polska leży nad Bałtykiem". I miejsce w makroregionie: Kamil Baran, Piotr Betlej.
               VI miejsce w Polsce: Małgorzata Kochman, Grzegorz Nosalik.  Opiekun: Artur Durlej.
- Międzyszkolny Turniej Mini Piłki Koszykowej Dziewcząt - I miejsce.
- Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego -  I miejsce.
- Wojewódzki Finał Drużynowy Tenisa Stołowego - III miejsce.
- Rejonowe Sztafetowe Biegi Przełajowe - I miejsce.
- Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej - I miejsce.
- Osiedlowe Zawody Pływackie -  I miejsce.
- Wojewódzki Półfinał Piłki Koszykowej Chłopców -  I miejsce.
- Wojewódzki Finał Piłki Koszykowej Chłopców -  III miejsce.
- Wojewódzki Finał Drużynowego Pływania  w sztafecie 8 x
50 m chłopców - II miejsce.
- Wojewódzki Finał Pływania   w sztafecie 10 x
50 m chłopców - III miejsce.
- Międzyszkolne Biegi Przełajowe   w kategorii dziewcząt - II miejsce.
- Międzyszkolny Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt -   II miejsce.
- Mikołajkowe Międzyszkolne Zawody Pływackie -  sztafety kl. IV - II miejsce.
- Wojewódzki Finał Trójboju Lekkoatletycznego Dziewcząt -  III miejsce.
- Wojewódzki Finał Czwórboju Lekkoatletycznego Chłopców - III miejsce.
- Rajd pod nazwą "Pieczonego ziemniaka" -  I miejsce.
- Wojewódzki Finał Sztafetowych Biegów Przełajowych Chłopców -  II miejsce.
- Współzawodnictwo Sportowe Szkół Podstawowych w Świdnicy -  II miejsce.

Rok Szkolny 1996/1997

- Wojewódzki Konkurs Historyczny.  Tytuł laureata otrzymał Piotr Dulanowski. Opiekun: Jan Trychta.
- Młodzieżowy Konkurs Wiedzy Morskiej "Polska leży nad Bałtykiem". I miejsce w makroregionie - uczeń: Piotr Betlej. I miejsce w Polsce - 
               uczniowie: Alicja Wawszczyk i Dorota Sawicka. Opiekun: Artur Durlej
- Sztafetowe Biegi Przełajowe. I miejsce w województwie.  Drużyna w składzie:
               Marcin Angiel, Wojciech Budzyński, Grzegorz Czapka, Jacek Dyrcz
   Radosław Franków, Piotr Kowalczyk, Łukasz Miernikiewicz, Marcin Zając.  Opiekunowie: Henryk Zając, Robert Skupień.
- Sztafetowe Biegi Przełajowe klas V w kategorii chłopców -  II miejsce.
- Sztafetowe Biegi Przełajowe klas IV Szkół Podstawowych -  III miejsce.
- Współzawodnictwo Sportowe Szkół Województwa Wałbrzyskiego -  III miejsce.

 

Rok szkolny 1995/1996

- Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe. 
               Tytuł Laureata otrzymali: Agnieszka Rosińska - j. polski - opiekun: Beata Fiłonowicz,  Piotr Dulanowski - historia - opiekun: Jan Trychta 
- Rejonowe Zawody w Tenisie Stołowym -   II miejsce.
- Eliminacje miejsko - gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej"  Młodzież zapobiega pożarom" -  II miejsce.
- Współzawodnictwo Sportowe Szkół Podstawowych w Świdnicy -  I miejsce.

 

Rok szkolny 1994/1995

- Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe.  Tytuł laureata otrzymali: Adrian Kownacki, Elżbieta Kaczmarczyk- j. rosyjski opiekun: Anna Fitrzyk,
               Robert Stachowiak, Aleksander Rak- historia opiekun: Jan Trychta, Piotr Kiełbasiński- biologia opiekun: Anna Koch,
               Przemysław Bucharowski- geografia opiekun: Ewa Haitner,  Przemysław Bucharowski- fizyka opiekun: Stefania Błońska.
- Rejonowy Turniej Piłki Nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej -   I miejsce.
- Wojewódzkie Rozgrywki Piłki Nożnej. I miejsce oraz V miejsce w makroregionie.
               Szkołę reprezentowała drużyna w składzie : Marcin Dymitruk, Bartosz  Kopciuch, Tomasz Bednarz, Leszek Kościołek, Marcin Gros, Łukasz 
               Haraźny, Mariusz Kalisz, Mariusz Dziedzic, Łukasz Dymitruk, Paweł Mielnik,  Arkadiusz Legan, Bartosz Głowacki, Patryk Porada, Piotr Płaza, Wojciech  Borejko, Michał Walkowski, Marcin Ziobrowski.  Opiekun drużyny: Robert Skupień.
- Wojewódzki Przegląd Zespołów Artystycznych.  Tytuł laureata otrzymał zespół taneczny "Małe Tango"  opiekun: Wojciech Skiślewicz.
- Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno - Krajoznawczy  w kategorii szkół ponadpodstawowych- I miejsce w województwie,   II w Polsce. 
               "SKKT - Żółwie" w składzie: Maciej Dudczak, Miczał Komendera, Wojciech  Zakrzewski.   Opiekun: Ewa Haitner
- Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno - Krajoznawczy 
               w kategorii szkół podstawowych. I miejsce w województwie, VII w Polsce. 
               Drużyna "SKKT - Żółwie" w składzie: Piotr Dulanowski, Michał Komendera, 
   Wojciech Zakrzewski. 
               Opiekun: Ewa Haitner.
- Półfinał Wojewódzki Mini Piłki Ręcznej Dziewcząt -  II miejsce.
- Finał Wojewódzkich Drużynowych Zawodów Pływackich -  styl dowolny 8 x
25 m chłopców - IV miejsce.
- Międzyszkolne Rozgrywki Piłki Siatkowej -   IV miejsce.
- Igrzyska Młodzież Szkolnej Makroregionu Dolnośląskiego w Piłce Nożnej -   V miejsce.
- Międzyszkolne Sztafetowe Zawody Pływackie  na dystansie 4 x
25 m dziewcząt- I miejsce.
- Wojewódzki Finał Drużyn Pływackich   na dystansie 8 x
25 m - III miejsce.
- Międzyszkolne Zawody Pływackie Klas V - VI   w sztafecie dziewcząt 4 x 50 m- I miejsce.
- Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Rejonowy Turniej Szachowy -  I miejsce.

Rok szkolny 1993/1994

- X Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych w Radomiu - VIII miejsce. Zespół wystąpił w składzie: Beata Błażewicz, Marta Dziedzic, Aleksander 
               Kudrawski, Dariusz Krawczyk, Leszek Kościołek, Marlena Litke, Krzysztof  Mazurski, Aleksandra Makota, Małgorzata Pobichon, Aleksandra Szurlej, Alicja Sosnowska, Piotr Trojan, Paweł Cieślik, Stanisław Kalicki, Joanna  Zygart, Malwina Pietrzyk, Agnieszka Kondraciuk, Marcin Piasecki. 
               Opiekun zespołu: Wojciech Skiślewicz.
- Wojewódzki Przegląd Zespołów Artystycznych. Szkolny zespół taneczny "Małe Tango" zdobywa I miejsce. 
               Opiekunem zespołu jest Wojciech Skiślewicz.
- Ogólnopolski Turniej Turystyczno - Krajoznawczy. I miejsce w województwie oraz XIV miejsce w Polsce. W zawodach brali udział uczniowie: 
               Piotr Dulanowski, Maciej Dudczak, Wojciech Serwatka, Opiekun: Ewa Haitner.
- Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe. Tytuł laureata otrzymali uczniowie:  Elżbieta Kaczmarczyk- j. polski opiekun: Dorota Musiałowska,
               Aleksander Rak, Marcin Kasprzyszak, Kamil Turek, Bogumił Gasek,  Jacek Owocki - historia opiekun: Jan Trychta.

 

Rok szkolny 1992/1993

- Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Etap wojewódzki - I miejsce. Uczeń: Karol Horbik, opekun: Piotr Dubiel.
- Wojewódzki Konkurs Literacki pod hasłem "Moja rodzina, mój dom, moja szkoła". Laureatami zostali: Paweł Cychowski opiekun: Maria Drąg,
               Przemysław Grzyb opiekun: Dorota Musiałowska, Karol Horbik opiekun: Aniela Pach.
- I Wojewódzki Festiwal "Promocja zdrowia w sztuce dziecięcej  i młodzieżowej" 
               w kategorii klas I - IV. I miejsce zajęła klasa III b pod opieką: Barbary Banasiak i Małgorzaty Jaworskiej.
- Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe. 
               Tytuł laureata zdobywają:  Anna Ćwik- j. polski opekun: Joanna Duda, Anna Szabunia- j. polski opiekun: Maria Drąg,
               Joanna Świstek- historia opiekun: Jan Trychta,  Patrycja Sawicka - biologia opiekun: Zofia Bugajska.
- Wojewódzki Konkurs Oszczędzania "Dzś oszczędzam w SKO -  jutro w PKO". I miejsce.

 

Rok szkolny 1991/1992

-  Rejonowy Turniej Tenisa Stołowego.  I miejsce.
- Międzyszkolny Turniej Szachowy.  III miejsce.
- Międzyszkolny Konkurs "4 x Świdnica" -   I oraz II miejsce.  Wyróżnienie w Konkursie Plastycznym "4 x Świdnica".
- Młodzieżowy Turniej Turystyczno - Krajoznawczy. Zajmujemy II miejsce.
- Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe. Tytuł laureata otrzymują uczniowie: Anna Wojtek - j. polski opiekun: Stanisława Ladacka
               Aleksandra Netkowska - j. rosyjski opiekun: Anna Fitrzyk,  Wojciech Serwatka- historia opiekun: Jan Trychta
               Joanna Holutiak - biologia piekun: Zofia Bugajska,  Wojciech Trelak - matematyka opiekun: Stanisława Szurchaj
               Łukasz Pol - fizyka opiekun: Jan Synowski,
-  Współzawodnictwo Szkół Województwa Wałbrzyskiego. I miejsce.

Rok szkolny 1990/1991

- Wojewódzki Konkurs Biologiczny. Tytuł laureata otrzymuje: Wojciech Serwatka, opiekun ucznia: Zofia Bugajska.
- Jesienny Marsz na Azymut "Świdnica - '90" - I oraz II miejsce.
- Lekkoatletyczny Czwórbój Przyjaźni o Puchar Redakcji "Świata Młodych" - I miejsce.
- Drużynowe Zawody Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych. I miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców.
- Rejonowe Mistrzostwa SZS w Tenisie Stołowym -  I miejsce w kategorii dziewcząt, II miejsce chłopców.
- XVI Wojewódzki Młodzieżowy Turniej Turystyczno - Krajoznawczy -  I miejsce.

Rok szkolny 1989/1990

- Wojewódzki Konkurs Matematyczny. Tytuł laureata otrzymują: Aliki Łopuszańska, Małgorzata Janek,
               opiekun uczennic: Stanisława Szurchaj.
- Wojewódzki Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".  I miejsce. Maciej Czechowski, Rafał Burlaga,
               opiekun uczniów: Piotr Opoka.
- Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno - Krajoznawczy. I miejsce w województwie, IX w Polsce. SKKT "Żółwie" w składzie :
              
Tomasz Chojnowski, Piotr Dąbrowski, Łukasz Pol, opiekun uczniów: Ewa Haitner.
- Wojewódzki Rajd Nocnych Traperów.  II miejsce.
- I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Świdnicy -  II miejsce.
- Rejonowe Rozgrywki w Piłce Siatkowej Chłopców -  III miejsce.

 

Rok szkolny 1988/1989

- Międzyszkolny Turniej Szachowy.  I miejsce drużynowo. Indywidualnie : II miejsce Robert Bieniasz III miejsce Michał Półtorak
               Opiekunowie zawodników: J. Banasiewicz, K. Kancerz.

 

Rok szkolny 1987/1988

- Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny Klas III. Uczennica Małgorzata Michniak zajęła II miejsce.
- Międzyszkolny Turniej Lekkoatletyczny Dziewcząt i Chłopców.  Nasi sportowcy zajęli I miejsce. 
-  Rejonowy Turniej Lekkoatletyczny -  III miejsce.
-  Międzyszkolny Ogólnopolski Turniej "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego". I miejsce.

Rok szkolny 1986/1987

- Pierwszy sukces! Kamila Reyter z klasy I a zdobyła I nagrodę w miejskim  Konkursie Plastycznym "Bezpieczna droga dziecka do szkoły".
- Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Klas III. Uczeń Marcin Orski zdobył  I miejsce.
- Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny Klas III.  Pierwsze miejsce zajął Piotr Walczak.

Powrót do początku

 

Tabela rekordów sportowych

 

Powrót do początku