Ostatnia aktualizacja 08.05.2010

 

 

 

 

 

  

 

 

Krótka historia modelarni

 

W Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy istnieje Szkolny Klub Modelarski im. 4 pp. PSZ „Skorpion” powstał 1września 2002 na specjalne życzenie pana dyrektora Ryszarda Chołko. Prowadzącym zajęcia został p. Jarosław Klimkowski. „Czwórkowicze” mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje dzięki ogromnemu wsparciu i przychylności dyrektora szkoły, pana Ryszarda Chołko. Modelarnia otrzymała nowo wyremontowane pomieszczenie jest całkiem nieźle wyposażona, posiadamy aerograf  wraz z oddzielnym stanowiskiem do malowania modeli, kompletny zestaw farb olejnych i akrylowych do malowania modeli, bogaty zestaw narzędzi i materiałów. Dzięki temu uczestnicy na zajęcia przynoszą tylko ze sobą modele. Podczas ferii zimowych i wakacji są prowadzone również zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Na zajęcia do modelarni szkolnej przychodzą uczniowie w różnym wieku., zajęcia dostosowane są do ich możliwości i zainteresowań. Modelarze opierając się prawdzie historycznej tworzą nie tylko modele, ale także budują makiety dioram. Modele, które powstają na zajęciach są wystawiane przez dzieci na zawodach modelarskich w całej Polsce. Uczniowie „Czwórki” odnoszą już duże sukcesy na konkursach modelarskich regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Modelarnia posiada na swoim kącie wiele sukcesów. Do najbardziej spektakularnych należy zdobycie przez uczestnika podwójnego wicemistrzostwa Polski na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski – Skawina 2002 w kategorii KPG (kartonowe pojazdy gąsienicowe) modelem Tiger I z wydawnictwa Kartonowy arsenał oraz KPW (kartonowe pojazdy wojskowe) modelem „Czapajew” z wydawnictwa Modelik. W roku 2005 modelarnia brała udział dwukrotnie na zawodach poza granicami Polski, w Republice Czeskiej. Odnieśliśmy w kategorii młodzików i juniorów kilka zwycięstw. Nawiązaliśmy współpracę z klubami KMP Broumov i IPMS Nova Paka. Od roku 2005 na stałe współpracujemy z tymi klubami wyjeżdżając do nich na zawody i wizyty towarzyskie.

 

Na zajęciach ...                                              Starsi pomagają młodszym.

Dzięki panu dyrektorowi na parterze szkoły została zorganizowana ekspozycja stała modelarni, w której uczestnicy modelarni prezentują nie tylko swoje prace – dioramy, pojazdy wojskowe, pojazdy pancerne, samoloty, działa, figurki, pojazdy cywilne i inne, jak również puchary, dyplomy, medale oraz inne pamiątki przywiezione z zawodów.

 

 

Nasze logo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasze koszulki

 

 

 

A oto kilka naszych modeli :

  

  

Lublin R XIII Ter                                     SchlingMan – Jakub Binda

 

Kontakt z nami możesz znaleźć pod tym adresem:

skorpion.sp4@wp.pl

 

 

 

Naszymi największymi osiągnięciami są:

Rok Szkolny             2009/2010

Rok Szkolny             2008/2009

Rok Szkolny             2007/2008

Rok Szkolny             2006/2007

Rok Szkolny             2005/2006

Rok Szkolny             2004/2005

Rok Szkolny             2003/2004

Rok Szkolny             2002/2003

 

Rok Szkolny      2009/2010

 

*           01-01.05.2010 XVIII Krajowym Konkursie Modeli Redukcyjnych Szczawno Zdrój

 

 

W dniach 1-2 maja 2010 roku dzieci z Modelarni KM„Skorpion”  Szkoły Podstawowej nr 4 wraz ze swoim opiekunem Jarosławem Klimkowskim wzięły udział w XXVIII Krajowym Konkursie Modeli Redukcyjnych Szczawno Zdrój. Po przyjeździe na miejsce w niedzielę 2 maja o godzinie 900 otwarto dla wszystkich wystawę. Wystawa i zawody odbyły się w pięknej sali barokowej Teatru Zdrojowego. Po przyjeździe poszliśmy na wystawę, by dowiedzieć się o efektach naszej pracy. Wśród około 200 modeli które pojawiły się na wystawie nasze modele prezentowały się pięknie, w każdym razie nie mieliśmy się czego wstydzić. Po zapoznaniu się z protokołem sędziowskim i obejrzeniu wystawy konkursowej oglądaliśmy stoiska klubów, które się prezentowały. Były to klub z Republiki Czeskiej KPM Nova Paka i klub modelarski ze Świdnicy IPMS PFT Świdnica, Model Sport Club im.Hans Grade. Na stoiskach poza trofeami i modelami klub IPMS Świdnicy prezentowały w jaki sposób maluje się i skleja poprawnie modele. Panowie Marcin Matejko i Arkadiusz Walerowicz długo i cierpliwie wyjaśniali tajniki modelarstwa młodym adeptom. Przed rozdaniem odbyła się wycieczka do Muzeum Broni w Świdnicy lub jak ktoś chciał do sztolni walimskich, po wycieczce dzieci mogły wreszcie udać się na giełdę modelarską która była największą atrakcją tego wyjazdu, a było gdzie wydac pieniądze – modele można było kupić na 5 stoiskach w tym 2 czeskich z wielkim wyborem modeli i akcesorów . Nagrody były rozdawane od godzinny 15.00 wręczał je sam Pan Burmistrz. Wyjazd modelarzy był niezwykle owocny we wrażenia estetyczne jak i w bardziej wymierne - czyli nagrody z zawodów.

 

4

Marcelina

Klimkowska

2 PFR Gun

Artyleria

2 wyróżnienie

Michał

Rawicki

P-51D  Mustang

Samoloty skala 1:48

4

Michał

Rawicki

DUKW

Technika bojowa 1:35

5

Grzegorz

Skupień

7 TP

Technika bojowa 1:35

1 wyróżnienie

Dominika

Oskwarek

Spadochroniarz

Figurki

1 wyróżnienie

Dorian

Kubas

Medicopter 117

Samoloty skala 1:72

 

Ponadto otrzymaliśmy wyróżnienia specjalne od sponsorów:

OD Klubu Modelarskiego Hradec Kralove

dla najlepszego juniora w klasie F4IB – Grzegorz Skupień

dla najlepszego juniora w klasie F4IC – Kamil Pułecki

 

 

*           24 kwietnia 2010 wycieczka i zawody modelarskie  "12 MEMORIÁL ZDENKA BORKA"  w Čzerwony Kostelec 

W dniu 24 kwietnia 2010 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 wraz ze swoim opiekunem Jarosławem Klimkowskim i rodzicami wzięły udział w zawodach modelarskich – "12 MEMORIÁL ZDENKA BORKA". Zorganizowane przez KPM Nachod w Čzerwonym Kostelcu Wyjazd na zawody połączony był z wycieczką. Po przyjeździe na miejsce i oddaniu modeli na konkurs, postanowiliśmy zwiedzić okolicę – ponieważ większość zawodów organizowanych w Republice Czeskiej to zawody jednodniowe – rano dostarczamy modele ,a w godzinach południowych po pracach komisji sędziowskich ogłaszane są wyniki. Zawody odbywały się w przepięknym starym, malowniczym miasteczku . Jak sama nazwa wskazuje centralną budowlą miasteczka jest czerwony kościół. W miasteczku, poza jego zabytkami i pięknym rynkiem odwiedziliśmy przepiękną kamieniczkę, w której było usytuowane muzeum pisarki Boženy Němcowej. Później dzieci miały okazję zwiedzić starówkę. Po zwiedzaniu miasta wróciliśmy na wystawę, by dowiedzieć się o efektach naszej pracy. Wśród 100 modeli które pojawiły się na wystawie nasze modele prezentowały się bardzo ładnie, w każdym razie nie mieliśmy się czego wstydzić. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się o godzinie 14.00.

A oto lista laureatów:

Marcelina Klimkowska 2 miejsce – dioramy

Tymon Rawicki 2 miejsce – samoloty

Przemysław Kosałka 2 miejsce – pojazdy wojskowe

Michał Rawicki 3 miejsce – samoloty

Dominika Oskwarek 4 miejsce – pojazdy wojskowe

 

 

*            

 

*           27-28 luty 2010 VII Międzynarodowym Festiwalu Plastikowych Modeli Redukcyjnych Bytom’2010 ORAZ OPEN INTERNATIONAL PLASTIC MODEL COMPETITION OF EUROPEAN UNION STATES

 

W dniu 28 lutego 2010 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 uczęszczające na zajęcia modelarskie wraz ze swoim opiekunem Jarosławem Klimkowskim wzięły udział w VII Międzynarodowym Festiwalu Plastikowych Modeli Redukcyjnych Bytom 2010 w którym, wzięło udział 235 zawodników z kraju i zagranicy.

Na Festiwalu zaprezentowała swoje modele czołówka polskich modelarzy seniorów i juniorów, oraz goście z zagranicy, Czech i Słowacji, Węgier, Szwecji i Niemiec którzy łącznie wystawili około 877 modeli. Dzieci miały okazję, porównać swoje umiejętności z modelami wystawie festiwalowej. A było co oglądać – samoloty, czołgi, pojazdy wojskowe, samochody osobowe, samochody ciężarowe, samochody specjalne-ratownicze i figury -najbardziej widowiskową kategorię. Formuła festiwalu została tak pomyślana ,by nie było współzawodnictwa. Najlepsze, najpiękniejsze modele zamiast miejsc 1,2 czy 3 otrzymały wyróżnienia oraz nagrody specjalne – brawo dla organizatorów. Jest to impreza jedyna w Polsce która stawia na młodzież i dzieci,  każde dziecko otrzymuje nagrodę - dyplom. Po wystawie uczestnicy mogli obejrzeć sprzęt wojskowy i umundurowanie, które przedstawiały grupy rekonstrukcyjne, oraz bogatą giełdę modelarską Kulminacyjnym punktem wyjazdu było rozdanie nagród. Wyjazd modelarzy był niezwykle owocny we wrażenia estetyczne jak i w bardziej wymierne - czyli nagrody z zawodów, a były to 11statuetek, dyplomy oraz nagrody pocieszenia. A oto lista nagrodzonych oraz ich miejsca:

 

Wyróżnienia młodzicy:

 

Grzegorz Skupień             kl.2    wyróżnienie za model Polskiego czołgu 7TP

Michał Rawicki                kl.4    wyróżnienie za model samolotu P-51 Mustang

Tymoteusz Rawicki          kl.4    wyróżnienie za model Fiat 55

Bogdan Melerowski          kl.3    wyróżnienie za model czołgu M4A1 Scherman

Marcelina Klimkowska       kl.3    wyróżnienie za model Crusader Mk.III AA

Dominika Skwarek           kl.4    wyróżnienie za model figury niemieckiego spadochroniarza

 

Otrzymaliśmy również wyróżnienie dla najlepszej drużyny festiwalu

        

         Modelarnia również była fundatorem nagrody i pucharu za najładniejszy model pojazdu w barwach polskich który, przyznaliśmy wraz z dziećmi Robert Zakrzewski za model Czołgu pływającego PT-76B. 

 

 

 

Równocześnie odbywał się drugi konkurs pod patronatem Unii Europejskiej:

 

OPEN INTERNATIONAL PLASTIC MODEL COMPETITION

OF EUROPEAN UNION STATES

 

Konkurs został zorganizowany przez 4 kluby z państw europy środkowej:

REPUBLIKA CZESKA

Reprezentowana przez klub modelarski “APOLO” Koprivnice

REPUBLIKA SLOWACKA

Reprezentowana przez klub modelarski „TATRANSKI ORIL” z Popradu

REPUBLIKA WEGIERSKA

Reprezentowana przez klub modelarski z Mosonmagyarowar

POLSKA

Reprezentowana przez IPMS SILESIA, KMR „PASJA” Żywiec

SM MDK nr 2 BYTOM

 

W trakcie trwania festiwalu rozegrano polską edycję Euro Pucharów, jest to nowy typ zawodów modelarskich, które organizowane są wspólnie przez cztery państwa, będące nowymi członkami Unii Europejskiej. Reprezentowane są one przez poszczególne kluby modelarskie tych państw.

Zawody te, symbolizują ideę integracji i współpracy międzynarodowej oraz ducha aktywnie spędzanego wolnego czasu, przez młodzież i dorosłych. Wywodzą się one z wieloletnich doświadczeń w organizowaniu zawodów i wystaw modelarskich, w których uczestniczą modelarze z wielu krajów Europy.

Celem tych nowych zawodów jest ustanowienie stałej tradycji współpracy międzynarodowej w organizowaniu zawodów i wystaw modelarskich. Chcemy poszerzać idee współpracy, oraz zacieśniać kontakty pomiędzy modelarzami z różnych krajów, propagować modelarstwo, jako ciekawe hobby i sposób na spędzanie wolnego czasu.

W tym konkursie zdobyliśmy jedną nagrodę :

 

Dominika Oskwarek          kl.4    III MIEJSCE za model figury niemieckiego spadochroniarza

 

Pozostałe wyróżnienia zdobyli seniorzy i juniorzy wszystkim gratulujemy i czekamy na nowe sukcesy.

 

 

*      24.10.2009 I Mistrzostwa Świebodzic Modeli Rzucanych o puchar Dyrektora MDK        w Świebodzicach

 

 

W dniu 24.10.2009 w dzieci z pracowni modelarskiej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy wzięły udział w zawodach modelarskich I Mistrzostwach Świebodzic Modeli rzucanych  o puchar Dyrektora MDK W Świebodzicach. Organizatorami konkursu był instruktor Arkadiusz Walerowicz i uczestnicy zajęć z MDK. Dzieci nie zawiodły, przybyły tłumnie wraz z rodzicami. . Celem konkursu było przedstawienie i przybliżenie sportu modelarskiego w kategoriach lotniczych. Konkurs przeprowadzono w kategorii : na czas lotu . Dzieci obdarowane zostały prezentami i słodkim poczęstunkiem.

 

A oto wyniki zawodów:

I.   miejsce  Bogdan Melerowski

II.  miejsce   Michał Rawicki

III. miejsce   Tymoteusz Rawicki

 

Wszystkim gratulujemy i serdecznie dziękujemy za przybycie i wsparcie. Szczególne podziękowanie dla pani Małgorzaty Rawickiej.

Jarosław A. Klimkowski

 

 

 

 

 

*           03-04.10.2009 XXV IKrajowym Konkursie Modeli Redukcyjnych Szczawno Zdrój

 

 

W dniach 3-4 października 2009 roku dzieci z Modelarni KM„Skorpion”  Szkoły Podstawowej nr 4 wraz ze swoim opiekunem Jarosławem Klimkowskim wzięły udział w XXVI Krajowym Konkursie Modeli Redukcyjnych Szczawno Zdrój. Po przyjeździe na miejsce 3 października zostaliśmy zarejestrowani i zostawiliśmy modele do oceny sędziom. W niedzielę 4 października o godzinie 900 otwarto dla wszystkich wystawę. Wystawa i zawody odbyły się w pięknej sali barokowej Teatru Zdrojowego. Po przyjeździe poszliśmy na wystawę, by dowiedzieć się o efektach naszej pracy. Wśród około 200 modeli które pojawiły się na wystawie nasze modele prezentowały się pięknie, w każdym razie nie mieliśmy się czego wstydzić. Po zapoznaniu się z protokołem sędziowskim i obejrzeniu wystawy konkursowej oglądaliśmy stoiska klubów, które się prezentowały. By to klub z Republiki Czeskiej KPM Nova Paka i klub modelarski ze Świdnicy IPMS PFT Świdnica, Model Sport Club im.Hans Grade jak również nasze skromne stoisko. Na stoiskach poza trofeami i modelami klub IPMS Świdnicy prezentowały w jaki sposób maluje się i skleja poprawnie modele. Panowie Marcin Matejko i Arkadiusz Walerowicz długo i cierpliwie wyjaśniali tajniki modelarstwa młodym adeptom. Przed rozdaniem odbyła się wycieczka do Muzeum Broni w Świdnicy, po wycieczce dzieci mogły porównać swoje umiejętności z innymi . Nagrody były rozdawane od godzinny 15.00 wręczał je sam Pan Burmistrz. Wyjazd modelarzy był niezwykle owocny we wrażenia estetyczne jak i w bardziej wymierne - czyli nagrody z zawodów. Miło mam się pochwalić że jako modelarnia zajęliśmy II miejsce drużynowo.

 

1

Kamil

Pułecki

75mm  Gun

Artyleria

3

Marcelina

Klimkowska

Bofors

Artyleria

4

Bogdan

Melerowski

Messerschmitt BF109G

Samoloty skala 1:72

3

Michał

Rawicki

P-51D  Mustang

Samoloty skala 1:48

3

Michał

Rawicki

DUKW

Technika bojowa 1:35

5

Grzegorz

Skupień

SIG-33

Artyleria

5

Grzegorz

Skupień

7 TP

Technika bojowa 1:35

wyróżnienie

Dominika

Oskwarek

Spadochroniarz

Figurki

5

Dorian

Kubas

Crusader

Technika bojowa 1:35

7

Dorian

Kubas

Medicopter 117

Samoloty skala 1:72

 

Ponadto otrzymaliśmy wyróżnienia specjalne od sponsorów:

OD Klubu Modelarskiego NOVA PAKA

dla najlepszego juniora w klasie F4IB – Michała Rawickiego

dla najlepszego juniora w klasie F4IC – Marcelina Klimkowska

OD Klubu Modelarskiego Hradec Kralove

dla najlepszego juniora w klasie Tb2 – Grzegorza Skupienia

Wyróżnienie od Jozefa Muźik’a „Dla Juniora od Seniora”

dla Marceliny Klimkowskiej

 

  

 

 

         

 

Rok Szkolny      2008/2009

 

 

 

*                       04-05.04.2009 XIII Ogólnopolski Konkurs Modeli Redukcyjnych Świdnica - Junior 2009

 

W dniach 24.03-25.03.2007 odbył się XIII Ogólnopolski Konkurs-Wystawa modeli redukcyjnych „Świdnica-Junior 2009”, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. W zawodach wystartowało wielu uczestników indywidualnych i klubów z Oleśnicy, Złotoryi, Wrocław 3kluby, Jawor, MDK Świdnica, SP 4 Skorpion Świdnica, zaprezentowało ok. 370 modeli. Formuła konkursu została tak pomyślana aby nie było współzawodnictwa. Najlepsze, najpiękniejsze modele zamiast miejsc 1,2 czy 3 otrzymały wyróżnienia oraz nagrody specjalne, każdy młodzik otrzymał upominek, medal oraz dyplom – brawo dla organizatorów.   W konkursie zostali wyróżnieni następujący uczniowie:

 

 

 

Bogdan Melerowski

Me Bf 109 G-10

wyróżnienie

Michał Rawicki

Mustang P-51D

wyróżnienie

Marcin Gomułka

Boeing 747-400

wyróżnienie

Dorian Kubas

Medicopter 117

wyróżnienie

Szymon Strugała

F-16

wyróżnienie

Tymon Rawicki

Northrop N-9 MA

wyróżnienie

Dominika Oskwarek

Tomahawk Curtiss

wyróżnienie

Mateusz Kaliciński

P-51 Mustang

wyróżnienie

Marcelina Klimkowska

P-51B Mustang

wyróżnienie

Piotr Madej

junkers JU52/3M

wyróżnienie

Bartek Cincio

FW 190 A-8/ R-11

wyróżnienie

Jakub Snopczyński

PzL. P37 B "Łoś"

wyróżnienie

Grzegorz Skupień

Sd. Kfz. 232 6 rad

wyróżnienie

Marcin Gomułka

Sherman M4A1

wyróżnienie

Przemysław Kosałka

Matilda MK II

wyróżnienie

Karol Skupień

Carro Semovente

wyróżnienie

Kamil Pułecki

155mm GUN

wyróżnienie

Mateusz Wolszczak

Soviet 76-mm

wyróżnienie

 

 

*                       13.03.2009 gość w modelarni - emerytowany pułkownik Wojska Polskiego mgr inż. Andrzej Mrzygłód

 

We wtorek 10 marca 2009r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy miało miejsce nieoczekiwane zdarzenie. Modelarnię Szkolną odwiedził emerytowany pułkownik wojska polskiego Andrzej Mrzygłód. Pułkownik został zaproszony na prelekcję przez pana Grzegorza Szwegler, ojca jednego z młodych modelarzy z ,,czwórki’’ Maksymiliana. Młodzi pasjonaci modelarstwa mogli usłyszeć ciekawy wykład dotyczący pasji życiowej pułkownika – czyli lotnictwa. Gość podzielił się z dziećmi swoimi wspomnieniami z lat młodości. Obecnie mieszka w Warszawie i pracuje w Instytucie Lotnictwa. Z pochodzenia jest świdniczaninem, tu spędził młodość, ukończył I LO. Do dziś odwiedza Świdnicę, gdzie nadal mieszka jego rodzina. 50 lat temu w Świdnicy, przy ul. Kotlarskiej zakładał pierwszą modelarnię w mieście do spółki ze swoimi dwoma braćmi.

Swoje życie zawodowe związał z pasją. Poświęcał się lotnictwu. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wspomnień, a także opowieści związanych z pracą w Instytucie Lotnictwa. Gość opowiedział także o modelarstwie edukacyjnym czyli wystawienniczym, o modelach swobodnie latających czyli rzutkach, o modelach z napędem gumowym, latających na uwięzi i modelach zdalnie sterowanych. Pan Andrzej przyniósł ze sobą ciekawe modele latające: muchę i śmigłowiec zdalnie sterowany. O których krótko opowiedział i wywołał wielki aplauz zapraszając wszystkich na korytarz aby mogli polatać muchą, zabawa była przednia. W  ramach wdzięczności za możliwość posterowania dzieci pokazały swoje modele i dotychczasowe osiągnięcia. Rozegrały także mini zawody w rzutkach, zapraszając do zabawy pana pułkownika. Na koniec instruktor modelarstwa, gospodarz spotkania – Jarosław Klimkowski podziękował pułkownikowi Andrzejowi za przybycie i poprosił o dalszą współpracę, co zostało odebrane pozytywnie otrzymaliśmy w zamian zaproszenie do Warszawy.

 

Jarosław A. Klimkowski

  

 

  

 

 

 

*      28 luty–1 marca 2009 VI Międzynarodowym Festiwalu Plastikowych Modeli Redukcyjnych Bytom’2009

ORAZ

OPEN INTERNATIONAL PLASTIC MODEL COMPETITION OF EUROPEAN UNION STATES

 

W dniu 28 lutego- marca  2009 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 uczęszczające na zajęcia modelarskie wraz ze swoim opiekunem Jarosławem Klimkowskim wzięły udział w VI Międzynarodowym Festiwalu Plastikowych Modeli Redukcyjnych Bytom 2008 w którym, wzięło udział 235 zawodników z kraju i zagranicy.

Na Festiwalu zaprezentowała swoje modele czołówka polskich modelarzy seniorów i juniorów, oraz goście z zagranicy, Czech i Słowacji, Węgier, Szwecji i Niemiec którzy łącznie wystawili około 607 modeli. Dzieci miały okazję, porównać swoje umiejętności z modelami wystawie festiwalowej. A było co oglądać – samoloty, czołgi, pojazdy wojskowe, samochody osobowe, samochody ciężarowe, samochody specjalne-ratownicze i figury -najbardziej widowiskową kategorię. Formuła festiwalu została tak pomyślana ,by nie było współzawodnictwa. Najlepsze, najpiękniejsze modele zamiast miejsc 1,2 czy 3 otrzymały wyróżnienia oraz nagrody specjalne – brawo dla organizatorów. Jest to impreza jedyna w Polsce która stawia na młodzież i dzieci,  każde dziecko dostało jakąś nagrodę. Po wystawie uczestnicy mogli obejrzeć sprzęt wojskowy i umundurowanie, które przedstawiały grupy rekonstrukcyjne, oraz bogatą giełdę modelarską Kulminacyjnym punktem wyjazdu było rozdanie nagród. Wyjazd modelarzy był niezwykle owocny we wrażenia estetyczne jak i w bardziej wymierne - czyli nagrody z zawodów, a były to 11statuetek, dyplomy oraz nagrody pocieszenia. A oto lista nagrodzonych oraz ich miejsca:

 

Wyróżnienia młodzicy:

 

Przemysław Kosałka         kl. 2   wyróżnienie za model czołgu Matylda Mk.I

Grzegorz Skupień             kl. 1   wyróżnienie za model armaty SiG 33

Michał Rawicki                kl.3    wyróżnienie za model samolotu P-51 Mustang

Kamil Pułecki                  kl. 6   wyróżnienie za model armaty 155 mm Gun

Bogdan Melerowski          kl.2    wyróżnienie za model czołgu M4A1 Scherman

Marcelina Klimkowska       kl.2  wyróżnienie za model samolotu H-75 Curtiss

Dorian Kubas                   kl.2    wyróżnienie za model śmigłowca Medicopter 117

Dominika Skwarek           kl.3    wyróżnienie za model samolotu Curtis SC-1

 

Wyróżnienie dla najlepszej drużyny festiwalu

        

         Modelarnia również była fundatorem nagrody i pucharu dla juniora za najładniejszy model pojazdu w barwach polskich który, przyznaliśmy wraz z dziećmi Tomaszowi Rochatka za model powstańczego wozu pancernego Sd.Kfz 251 Starówka. 

 

 

Równocześnie odbywał się drugi konkurs pod patronatem Unii Europejskiej:

 

OPEN INTERNATIONAL PLASTIC MODEL COMPETITION

OF EUROPEAN UNION STATES

 

Konkurs został zorganizowany przez 4 kluby z państw europy środkowej:

REPUBLIKA CZESKA

Reprezentowana przez klub modelarski “APOLO” Koprivnice

REPUBLIKA SLOWACKA

Reprezentowana przez klub modelarski „TATRANSKI ORIL” z Popradu

REPUBLIKA WEGIERSKA

Reprezentowana przez klub modelarski z Mosonmagyarowar

POLSKA

Reprezentowana przez IPMS SILESIA, KMR „PASJA” Żywiec

SM MDK nr 2 BYTOM

 

W trakcie trwania festiwalu rozegrano polską edycję Euro Pucharów, jest to nowy typ zawodów modelarskich, które organizowane są wspólnie przez cztery państwa, będące nowymi członkami Unii Europejskiej. Reprezentowane są one przez poszczególne kluby modelarskie tych państw.

Zawody te, symbolizują ideę integracji i współpracy międzynarodowej oraz ducha aktywnie spędzanego wolnego czasu, przez młodzież i dorosłych. Wywodzą się one z wieloletnich doświadczeń w organizowaniu zawodów i wystaw modelarskich, w których uczestniczą modelarze z wielu krajów Europy.

Celem tych nowych zawodów jest ustanowienie stałej tradycji współpracy międzynarodowej w organizowaniu zawodów i wystaw modelarskich. Chcemy poszerzać idee współpracy, oraz zacieśniać kontakty pomiędzy modelarzami z różnych krajów, propagować modelarstwo, jako ciekawe hobby i sposób na spędzanie wolnego czasu.

W tym konkursie zdobyliśmy jedną nagrodę :

 

Dorian Kubas        kl.2    III MIEJSCE ZA MODEL ŚMIGŁOWCA Medicopter 117

 

Pozostałe wyróżnienia zdobyli seniorzy i juniorzy wszystkim gratulujemy i czekamy na nowe sukcesy.

 

Mini fotoreportaż z wystawy i rozdania

 

 

  

 

  

 

  

 

Jarosław A. Klimkowski

 

*                       27 listopada 2008 – zawody modelarskie EnergiaProCup’2008 w rzutkach

 

W dniu 27 listopada w pracowni modelarskiej przy Szkole Podstawowej nr. 4 w Świdnicy odbyły się zawody modelarskie EnergiaProCup’2008 w rzutkach. Organizatorami konkursu był instruktor Jarosław Klimkowski i uczestnicy zajęć z KM UKS „ Skorpion”. Dzieci nie zawiodły, przybyły tłumnie wraz z rodzicami, gościliśmy takie grupy z modelarni przy MDK pod kierunkiem instruktora Stanisława Sawickiego

. Celem konkursu było przedstawienie i przybliżenie sportu modelarskiego w kategoriach lotniczych. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: na czas lotu i na długość lotu Dzieci obdarowane zostały prezentami dzięki hojności następujących sponsorów.:EnergiaPro, Aeroklub Ziemi Wałbrzyskiej,

A oto wyniki zawodów:

W kategorii długośc lotu

I miejsce      Tymoteusz Rawicki

II miejsce     Jędrzej Lipski

III.miejsce    Grzesiek Skupień

W kategorii lotu na czas:

I miejsce      Dominika Szkwarek

II miejsce     Karol Skupień

III.miejsce    Adam Bubak

Oraz przyznano nagrodę dla najmłodszego uczestnika zawodów Rafała Lisa z SP8

Należy takie zaznaczyć, iż modelarnia szkolna zrzeszona jest w Szkolnym Klubie Sportowym „Svida” i zawody przy współudziale klubu będą miały formę cykliczną. W jury konkursu znaleźli się rodzice i instruktorzy modelarstwa. Obecnością zaszczycił nas takie pan Jerzy Siatkowski prezes Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej, pan Ryszard Hlicki szef wyszkolenia modelarskiego Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej, pan Mariusz Koba z IPMS Świdnica.

Wszystkim gratulujemy i serdecznie dziękujemy za przybycie i wsparcie.

Jarosław A. K limkowski

 

  

 

  

 

  

 

 

 

 

*  09.11.2008 święto latawca

 

 

   

 

   

 

 

*  18-19.10.2008 XXV Krajowym Konkursie Modeli Redukcyjnych Szczawno Zdrój

 

 

W dniach 18-19 października 2008 roku dzieci z Modelarni UKS KM„Skorpion”  Szkoły Podstawowej nr 4 wraz ze swoim opiekunem Jarosławem Klimkowskim wzięły udział w XXV (jubileuszowym) Krajowym Konkursie Modeli Redukcyjnych Szczawno Zdrój. Są to zawody przeniesione z zamku Książ. Po przyjeździe na miejsce 18 października zostaliśmy zarejestrowani i zostawiliśmy modele do oceny sędziom. W niedzielę 19 października  odbyła się wycieczka, by dzieci mogły porównać swoje umiejętności z innymi i poznać region. O godzinie 900 otwarto dla wszystkich wystawę. Wystawa i zawody odbyły się w pięknej sali barokowej Teatru Zdrojowego. Po przyjeździe poszliśmy na wystawę, by dowiedzieć się o efektach naszej pracy. Wśród około 200 modeli które pojawiły się na wystawie nasze modele prezentowały się „całkiem, całkiem“, w każdym razie nie mieliśmy się czego wstydzić. Nagrody były rozdawane od godzinny 15.00. Po zapoznaniu się z protokołem sędziowskim i obejrzeniu wystawy konkursowej oglądaliśmy stoiska klubów, które się prezentowały. By to klub z Republiki Czeskiej KPM Nova Paka i klub modelarski ze Świdnicy IPMS PFT Świdnica. Na stoiskach poza trofeami i modelami klub ze Świdnicy prezentowały w jaki sposób maluje się i skleja poprawnie modele. Panowie Marcin Matejko i Arkadiusz Walerowicz długo i cierpliwie wyjaśniali tajniki modelarstwa młodym adeptom. Przed rozdaniem wybraliśmy się obejrzeć przepiękne stare miasteczko z jego zabytkami, parkiem zdrojowym i pijalnią wód mineralnych, potem poszliśmy zjeść obiad.  Wyjazd modelarzy był niezwykle owocny we wrażenia estetyczne jak i w bardziej wymierne - czyli nagrody z zawodów. Miło mam się pochwalić że jako modelarnia zajęliśmy II miejsce drużynowo.

 

 

 

  

 

  

 

KPM Nova Paka

I

Modelarnia "Skorpion"

II

MDK  Świdnica

III

MDK 2 Bytom IPMS Silesia

IV

IPMS Świdnica

V

KWA Wrocław

VI

KMP Broumov

VII

OPlot  Kłodzko

VIII

UKS Piława  Górna

IX

SP 65 Wrocław

X

Aeroklub Ziemi Lubuskiej

XI

A oto lista nagrodzonych:

 

Miejsce

Imię

Nazwisko

Nazwa modelu

Klasa

1

Jakub

Binda

155mm GUN

Artyleria

1

Modelarnia „Skorpion"

 

kolekcje lotnicze

Kolekcje lotnicze

2

Grzegorz

Skupień

SIG-33

Artyleria

3

Kamil

Pułecki

75mm  Gun

Artyleria

4

Dorian

Kubas

Medicopter 117

Samoloty skala 1:72

5

Bogdan

Melerowski

Messerschmitt BF109G

Samoloty skala 1:72

5

Michał

Rawicki

P-51D  Mustang

Samoloty skala 1:48

6

Grzegorz

Skupień

Horch  KFZ  15

Pojazdy Bojowe

6

Dominika

Oskwarek

CURTISS P-40B

Samoloty skala 1:72

7

Bogdan

Melerowski

M4A1  Scherman

Pojazdy Bojowe

7

Szymon

Strugała

F-16

Samoloty skala 1:72

8

Marcelina

Klimkowska

H-75 A3 Curtiss

Samoloty skala 1:72

9

Kamil

Pułecki

Jagdpanther SD.KFZ. 173

Pojazdy Bojowe

9

Dominika

Oskwarek

S.C. -1 Seahawk

Samoloty skala 1:72

10

Marek

Witrykus

T-80  UDK

Pojazdy Bojowe

10

Bartosz

Cincio

P-47 D-30 Thunderbold

Samoloty skala 1:72

11

Sylwia

Ziembicka

L-410 Turbolet

Samoloty skala 1:72

12

Przemysław

Kosałka

Stuart  M3A1 czołg

Pojazdy Bojowe

 

  

 

 

Nagroda specjalna od klubu Modelarskiego KPM Hradec Kralove dla Dominika Oskwarek

Wszystkim gratulujemy i czekamy na nowe sukcesy.

 

Jarosław A. Klimkowski

Powrót do początku

 

W roku szkolnym 2007/2008

*      14.06.2007 Uroczyste zakończenie zajęć w modelarni w roku szkolnym 2006/2007

 i wybór najlepszego modelarza.

 

 

Pani dyr. R. Suwalska podsumowuje rok szkolny 2007/2008

 

  

Kamil Pułecki – Najlepszy Modelarz 2007/08                                    Grzegorz Skupień Największa nadzieja

  

Przemysław Kosaka                                       i                                   Dominika Oskwarek

 NAJWIEKSZE ZAANGARZOWANIE

MODELE, które powstały w ostatnim roku szkolnym

 

 

*   30.05-01.06.2008 wycieczka i zawody modelarskie w Wołowie z okazji 30-lecia klubu Modelarskiego

 

W dniu 01 czerwca 2008 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 wraz ze swoim opiekunem Jarosławem Klimkowskim i rodzicami wzięły udział w zawodach modelarskich – Wołów‘2008. Wyjazd na zawody połączony był z wycieczką. Po przyjeździe na miejsce i oddaniu modeli na konkurs, dowiedzieliśmy się ,że czeka na nas wiele atrakcji, wejście na basen odkryty za darmo dla zawodników konkursu, wyścigi ścigaczy na sztucznym zbiorniku obok basenów, wyścigi samochodów sterowanych radiem, pokaz jazdy czołgu w skali 1:16 i sterowania jachtem. Również można było wsiąść udział w konkursie „Mój pierwszy model“ gdzie dzieci miały 1,5 godziny na sklejenie prostego modelu kartonowego, z które były medale i dyplomy. Przed rozdaniem wybraliśmy się obejrzeć przepiękne stare miasteczko z jego zabytkami i pięknym rynkiem, oraz zjeść obiad. Po obiedzie wróciliśmy na wystawę, by dowiedzieć się o efektach naszej pracy. Wśród 500 modeli które pojawiły się na wystawie nasze modele prezentowały się „całkiem, całkiem“, w każdym razie nie mieliśmy się czego wstydzić. Nagrody były rozdawane od godzinny 14.00.

Wyjazd modelarzy był niezwykle owocny we wrażenia estetyczne jak i w bardziej wymierne - czyli nagrody z zawodów. A oto lista nagrodzonych:

w  kategorii żaków – młodzików:

Marcelina Klimkowska I miejsce

Kacper Wąsik – I miejsce

Kamil Pułecki – wyróżnienie

Przemek Kosałka – wyróżnienie

Marek Witrykus – I i II miejsce

Marcin Gomułka – wyróżnienie

Tymoteusz Rawicki – III miejsce

Michał Rawicki – wyróżnienie

Bogdan Melerowski – wyróżnienie

Dominika Oskwarek – wyróżnienie

 

Wszystkim gratulujemy.

 

Jarosław A. Klimkowski

 

  

 

  

 

  

 

 

 

*    17 maja 2008 wycieczka i zawody modelarskie

IX.ročník MODEL KIT SHOW "NOVOPACKÝ ŠUTRÁK 2008"

*       

 

W dniu 17 maja 2008 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 uczęszczające na zajęcia modelarskie wraz ze swoim opiekunem Jarosławem Klimkowskim i rodzicami wzięły udział w zawodach modelarskich - "NOVOPACKÝ ŠUTRÁK 2008" IX.ročník MODEL KIT SHOW . Wyjazd na zawody połączony był z wycieczką. Po przyjeździe na miejsce i oddaniu modeli na konkurs, dowiedzieliśmy się ,że miejscowe muzeum obchodzi 100-lecie istnienia, postanowiliśmy je zwiedzić. Później dzieci miały okazję zwiedzić Novą Pakę, przepiękne stare miasteczko z jego zabytkami i pięknym rynkiem. Po zwiedzaniu miasta wróciliśmy na wystawę, by dowiedzieć się o efektach naszej pracy. Wśród 1200 modeli które pojawiły się na wystawie nasze modele prezentowały się „całkiem, całkiem“, w każdym razie nie mieliśmy się czego wstydzić. Nagrody były rozdawane od godzinny 14.00, co godzinę, a czas między odczytywaniem komunikatu sędziowskiego był umilany przez różne występy, naszym dzieciom najbardziej podobał się występ mażoretek.

  

  

Wyjazd modelarzy był niezwykle owocny we wrażenia estetyczne jak i w bardziej wymierne - czyli nagrody z zawodów. A oto lista nagrodzonych:

w  kategorii żaków – młodzików:

Marcelina Klimkowska I miejsce i nagroda specjalna KOPRO

Grzegorz Skupień – III miejsce

Kacper Wąsik – I miejsce

Kamil Pułecki – wyróżnienie

Przemek Kosałka – wyróżnienie

Marek Witrykus – wyróżnienie

Marcin Gomułka – wyróżnienie

Tymoteusz Rawicki – wyróżnienie

Michał Rawicki – wyróżnienie

Bogdan Melerowski – wyróżnienie

Dominika Oskwarek – wyróżnienie

 

Wszystkim gratulujemy.

 

Jarosław A. Klimkowski

  

 

  

 

*    23-24 lutego 2008  V Międzynarodowym Festiwalu Plastikowych Modeli Redukcyjnych Bytom’2008

 

W dniu 23-24 lutego 2008 roku ostatni weekend ferii zimowych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 uczęszczające na zajęcia modelarskie wraz ze swoim opiekunem Jarosławem Klimkowskim wzięły udział w V Międzynarodowym Festiwalu Plastikowych Modeli Redukcyjnych Bytom 2008. Na Festiwalu zaprezentowało swoje modele czołówka polskich modelarzy seniorów i juniorów, oraz goście z zagranicy Czech i Słowacji którzy łącznie wystawili około 581 modeli. Dzieci miały okazję, porównać swoje umiejętności porównując modele na wystawie festiwalowej. A było co oglądać – samoloty, czołgi, pojazdy wojskowe, samochody osobowe, samochody ciężarowe, samochody specjalne-ratownicze i figury bodaj że najbardziej widowiskową kategorię. Formuła festiwalu została tak pomyślana aby nie było współzawodnictwa. Najlepsze, najpiękniejsze modele zamiast miejsc 1,2 czy 3 otrzymały wyróżnienia oraz nagrody specjalne – brawo dla organizatorów. Jest to impreza bodaj jedyna w Polsce która stawia na młodzież i dzieci, tak że każde dziecko dostało jakąś nagrodę. Po wystawie uczestnicy mogli obejrzeć sprzęt wojskowy i umundurowanie, które przedstawiały grupy rekonstrukcyjne, oraz bogata giełda modelarska. Kulminacyjnym punktem wyjazdu było rozdanie nagród. Wyjazd modelarzy był niezwykle owocny we wrażenia estetyczne jak i w bardziej wymierne - czyli nagrody z zawodów, a były to 18 statuetek, dyplomy oraz nagrody pocieszenia. A oto lista nagrodzonych i uczestników oraz ich miejsca:

 

Wyróżnienie dla najlepszej drużyny festiwalu

                                                                      

Wyróżnienia młodzicy:

 

1.     Przemysław Kosałka kl. 2      dwa wyróżnienia w klasie PG6 i PG5

2.     Grzegorz Skupień        kl. 1   dwa wyróżnienia w klasie PK 1 i DLd

3.     Tymoteusz Rawicki     kl. 0   jedno wyróżnienie w klasie PK1

4.     Kamil Pułecki             kl. 5   jedno wyróżnienie w klasie PG5

5.     Karol Bonek                kl. 2   jedno wyróżnienie w klasie A2

 

  

 

Nagrody Pocieszenia:

 

1.     Marek Witrykus kl. 6   klasa PK5 i DKl

2.     Krzysztof Bonek kl. 6   klasa PG1

 

  

 

Pozostałe wyróżnienia zdobyli seniorzy i juniorzy wszystkim gratulujemy i czekamy na nowe sukcesy.

 

*    11-22.02.2008 Ferie zimowe

 

Podczas ferii zimowych w szkole dobywały się zajęcia dla wszystkich chętnych którzy nigdzie nie wyjechali. W pierwszym tygodniu odbyły się zajęcia w modelarni, wszyscy chętni zostali przyjęci. Przez okres tygodnia każdy z uczestników zbudował z zestawów wspaniałe repliki sprzętu wojskowego jak również cywilnego. Zabawa była duża zwłaszcza pod koniec tygodnia jak każdy demonstrował swoje dokonania.

 

 

 

*    10-11.11.2007r. XII Kłodzkie Spotkania Modelarzy Kłodzko,.

 

W dniu 11 listopada 2007 roku Święto Niepodległości dzieci ze Szkoły odstawowej nr 4 uczęszczające na zajęcia modelarskie wraz ze swoim opiekunem Jarosławem Klimkowskim wzięły udział w XII Kłodzkie Spotkania Modelarzy gdzie w ramach spotkania odbyły się Odbyły się dwa niezależne konkursy: I Mistrzostwa Polski Modeli w Barwach Polskich i konkurs tradycyjny. W konkursie wzięło udział 69 modelarzy seniorów i juniorów, którzy łącznie wystawili 181 modeli. Wyjazd na zawody połączony był z wycieczką. Dzieci miały okazję, porównać swoje umiejętności porównując modele na wystawie pokonkursowej. A było co oglądać – samoloty, czołgi, pojazdy wojskowe, figury,  samochody osobowe, samochody ciężarowe, żaglowce – bodaj że najbardziej widowiskową kategorię. Po wystawie uczestnicy mogli obejrzeć pokazy wojskowe z jednostki Strzelców Górskich w Kłodzku, zapoznać się ze sprzętem oraz obejrzeć pokaz umiejętności, chociaż pogoda nie dopisała a jesień zadbała o to by stać się zimą, to i tak dzieci były zadowolone. Kulminacyjnym punktem wyjazdu było rozdanie nagród. Wyjazd modelarzy był niezwykle owocny we wrażenia estetyczne jak i w bardziej wymierne - czyli nagrody z zawodów, a były to modele, puchary, dyplomy. A oto lista nagrodzonych i uczestników oraz ich miejsca:

 

Wyniki I MP Modeli w Barwach Polskich:
ARTYLERIA
Wąsik Kacper
FIGURKI
1.Ganowski Paweł
2.Klimkowski Jarosław
OKRĘTY
2.Klimkowski Jarosław

Wyniki konkursu ogólnego:
MEDALE BRĄZOWE
Grzegorz Skupień
Przemysław Kosałka

Kamil Pulecki – IV miejsce

Marek Witrykus – V miejsce

Przemek Kosaka – IX miejsce

Marcelina Klimkowska – VII miejsce

Krzysztof Bonek – VII miejsce

Karol Skupień – X miejsce

Marcelina Klimkowska – V miejsce

Tymoteusz Rawicki - IX miejsce

Michał Rawicki - X miejsce

Marek Witrykus – IVmiejsce

Michał Rawicki - VIII miejsce

 

Wszystkich świdniczan namawiamy do zwiedzenia Kłodzka czy też Ząbkowic Śląskich, pięknie ośnieżone stoki dobra baza sportów zimowych zimowych, przede wszystkim miasta pełne zabytków i miejsc w których kręcono sceny do filmów Czterej pancerni i pies czy też Prawo i pięść. O tej porze roku może jest i zimno ale zawsze to odpoczynek na świeżym powietrzu, oraz obcowanie z historią.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

*      13-14 października 2007 wycieczka i zawody modelarskie w Książu

 

W dniu 14 października 2007 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 uczęszczające na zajęcia modelarskie wraz ze swoim opiekunem Jarosławem Klimkowskim wzięły udział w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Plastikowych Modeli Redukcyjnych Książ’2007. Wyjazd na zawody połączony był z wycieczką. Dzieci miały okazję, porównać swoje umiejętności porównując modele na wystawie pokonkursowej. A było co oglądać, wystawiono około 180 modeli w sześciu działach – samoloty, czołgi, pojazdy wojskowe, figury,  samochody osobowe, samochody ciężarowe – bodaj że najbardziej widowiskową kategorię. Po wystawie uczestnicy zwiedzali zamek Książ wraz z jego wspaniałymi ogrodami, a pogoda jak zawsze dopisała a jesień zadbała o przepiękną kolorystykę jednocześnie dostarczając niezatartych doznań estetycznych. Kulminacyjnym punktem wyjazdu było rozdanie nagród. Wyjazd modelarzy był niezwykle owocny we wrażenia estetyczne jak i w bardziej wymierne - czyli nagrody z zawodów, a były to modele, puchary, dyplomy i medale. A oto lista nagrodzonych i uczestników oraz ich miejsca:

 

skala 1:35/1:72 Technika Bojowa

Kamil Pulecki – IV miejsce

Marek Witrykus – V miejsce

Przemek Kosaka – IX miejsce

Grzegorz Skupień – VI miejsce

Marcelina Klimkowska – VII miejsce

Krzysztof Bonek – VIII miejsce

Karol Skupień – XII miejsce

wszystkie skale Klasa Dioramy Lotnicze F4ID

Marcelina Klimkowska – VI miejsce

Klasa Pojazdy Cywilne

Tymoteusz Rawicki - IX miejsce

MichałRawicki - X miejsce

skala 1:48 Klasa Plastikowe Samoloty F4IB

Marek Witrykus – III miejsce

skala 1:72 Klasa Plastikowe Samoloty F4IC

MichałRawicki - VIII miejsce

 

Klasyfikacji drużynowej zajęliśmy III miejsce.

 

Wszystkich świdniczan namawiamy do zwiedzenia Książa , a zwłaszcza parku w okół zamku który idealnie nadaje się na poobiednie spacery. Trasa na tzw. Stary Książ nie jest  trasą trudna ale atrakcyjną i nie pozbawiona uroku, szczególnie o tej porze roku, bo przecież daleko nie jest.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Jarosław A. Klimkowski

 

 

  

 

      

 

 

*    21-23 wrzesień 2007wycieczka i zawody modelarskie w Oleśnicy

 

W dniu 23 września 2007 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 uczęszczające na zajęcia modelarskie wraz ze swoim opiekunem Jarosławem Klimkowski wzięły udział w XXVII Międzynarodowym Konkursie Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych o Puchar Burmistra Miasta Oleśnica. Wyjazd na zawody połączony był z wycieczką. Dzieci miały okazję zwiedzić Oleśnicę z jego zabytkami, pięknym rynkiem, Wspaniały Zamek Książąt Oleśnickich ostatnia niespodzianką dla uczestników zawodów było zwiedzanie jednostki wojskowej 10 RWD gdzie dzieci mogły wsiąść do sprzętu wojskowego a także pozwiedzać warsztaty.

         Wyjazd modelarzy był niezwykle owocny we wrażenia estetyczne jak i w bardziej wymierne - czyli nagrody z zawodów, a były to dyplomy i medale. A oto lista nagrodzonych i uczestników oraz ich miejsca:

 

skala 1:35 Technika Bojowa Młodzik

Kamil Pulecki – IV miejsce

Marek Witrykus – VII miejsce

skala 1:72 Technika Bojowa Młodzik

Przemek Kosaka – III miejsce

Grzegorz Skupień – V miejsce

Marcelina Klimkowska – VI miejsce

Krzysztof Bonek – VII miejsce

Karol Skupień – X miejsce

wszystkie skale Klasa Dioramy Młodzik

Grzegorz Skupień – IV miejsce

skala 1:24 Klasa Pojazdy Cywilne

Tymoteusz Rawicki - IX miejsce

MichałRawicki - X miejsce

skala 1:48 Klasa Plastikowe Samoloty

Marek Witrykus – V miejsce

skala 1:72 Klasa Plastikowe Samoloty

Marcelina Klimkowska – VI miejsce

Kamil Pulecki – VII miejsce

MichałRawicki - VIII miejsce

Marek Witrykus – X miejsce

 

 

Wszystkich świdniczan namawiamy do zwiedzenia Oleśnicy a zwłaszcza Kościoła Gotyckiego w którym znajduje się piękne barokowe organy, bo przecież daleko nie jest.

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do początku

 

 

 

 

 

 

W roku szkolnym 2006/2007

 

 

 

 

 

 

*      14.06.2007 Uroczyste zakończenie zajęć w modelarni w roku szkolnym 2006/2007

 i wybór najlepszego modelarza.

 

 

 

 

 

„Trudny wybór każdy model zasługuje na nagrodę” 

 

    

 

Nagrody dla najmłodszych uczestników zajęć – T.Rawickiego i G.Skupienia

 

 

 

Nagrody dla najlepszych „specjalistów” – lotnicze P.Kosałka i gąsienicowe K.Pułecki

 

 

 

*      02.06.2007 I Szkolne Wyścigi Samochodów RC – sterowanych radiem

 

W dniach 02.06.2007 odbył się I Szkolne Wyścigi Samochodów RC – sterowanych, zorganizowany przez Jarosława Klimkowskiego i  Jędrzeja Lipskiego

z klasy IV. W zawodach wystartowało 10 zawodników. W konkursie zostali nagrodzeni następujący uczniowie:

1.                Adrian Sałata kl.III

2.                Maksymilian Sionko kl.IV

3.                Patryk Ignasiak kl.V

 

 

 

 

  

 

 

 

 

*      12 maja 2007 wycieczka i zawody modelarskie w Broumovie

 

W dniu 12 maja 2007 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 uczęszczające na zajęcia modelarskie wraz ze swoim opiekunem Jarosławem Klimkowski wzięły udział w zawodach modelarskich - IX ročník Veřejné soutěže v plastikovém modelářství Memoriál Zdeňka Bořka

A Krajský přebor žáků Královehradeckého kraje V Broumově. Wyjazd na zawody połączony był z wycieczką. Dzieci miały okazję zwiedzić Broumov z jego zabytkami, pięknym rynkiem i najstarszym kościółkiem drewnianym pochodzącym z XIIw. Później odwiedziły muzeum zabawek przy Fabryce Zabawek Merkur Toys w Police nad Metui. W muzeum zabawek poza stałą wystawą dzieci również mogą pobawić się wyrobami owych zakładów, ostatnia niespodzianką dla uczestników zawodów było poobiednie zwiedzanie Lotniska Sportowego Aeroklubu Broumov gdzie dzieci mogły wsiąść do szybowców i ultralekkich samolotów sportowych a także pozwiedzać hangary.

      Wyjazd modelarzy był niezwykle owocny we wrażenia estetyczne jak i w bardziej wymierne - czyli nagrody z zawodów. A oto lista nagrodzonych:

w  Krajský přebor žáků Královehradeckého kraje:

skala 1:35 Technika Bojowa

Marek Witrykus – I miejsce

Grzegorz Skupień – II miejsce

Kamil Pulecki – III miejsce

Skala 1:72 Technika Bojowa

Krzysztof Bonek – I miejsce

Przemek Kosaka – II miejsce

Karol Skupień – III miejsce

a w IX ročník Veřejné soutěže v plastikovém modelářství Memoriál Zdeňka Bořka

Jarosław Klimkowski II miejsce 1:72 techika bojowa

Jarosław Klimkowski I miejsce 1:16 figurki

Wszystkich świdniczan namawiamy do zwiedzenia Broumova a zwłaszcza klasztoru w którym znajduje się kopia Całunu Turyńskiego potwierdzonego przez papieża jak również Muzeum Zabawek, bo przecież daleko nie jest.

 

Jarosław A. Klimkowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*      24.03-25.03.2007 XI Ogólnopolski Konkurs-Wystawa Modeli Redukcyjnych „Świdnica-Junior 2006” o Puchar Mieczysława Kozara-Słobódzkiego

       

W dniach 24.03-25.03.2007 odbył się XI Ogólnopolski Konkurs-Wystawa modeli redukcyjnych „Świdnica-Junior 2006”, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. W zawodach wystartowało 8 z Wołowa, Oleśnicy, Złotoryi, MDK Świdnica, SP 4 Skorpion Świdnica, NSP KM „Red Baron” klubów i zawodnicy nie zrzeszeni Drużynę SP4 Klubu Modelarskiego „Skorpion” reprezentowało wielu uczestników, zaprezentowało ok. 170 modeli. W konkursie zostali nagrodzeni następujący uczniowie:

W kategorii młodzik :

Przemek Kozaka            I miejsce               PpWg-

Krzysztof Bonek             II miejsce              PpWg

Grzegorz Skupień           IV miejsce             PpWk

Karol  Skupień                III miejsce             Ppłk

Micha Rawicki               IV miejsce             PpC

Tymon Rawicki              III miejsce             PpC

Marek Witrykus              III miejsce             PpWg

Marek Witrykus              IV miejsce             PS

Marek Witrykus              III miejsce             PS

Marcin Gomułka             IV miejsce             PS

 

 

Nasza reprezentacja – w części        Karol Skupień odbiera brązowy medal

 

*      22-23 października 2005 XXIII Krajowy Konkurs Modeli Redukcyjnych Książ 2005

 

              W dniach 22-23.X. 2005 odbył się XXIII Krajowy Konkurs Modeli Redukcyjnych zorganizowany przez Aeroklub Ziemi Wałbrzyskiej na zamku Książ. W dniach Ogółem startowało 143 zawodników z Hradec Kralove, Cernisice, Nova Paka, Broumov, Mosonmagyarovar, Żywca,  Świdnicy, Wrocławia i Złotoryi oraz Ostrowa Wlkp. (woj. wielkopolskie), a także gospodarzy – S.P. 12, w sumie 13 klubów, zaprezentowało 328 modeli. 
Komisja zaklasyfikowała do konkursu 322 modele (pozostałe, ze względów regulaminowych, nie zostały sklasyfikowane).
 Drużynę S.P. 4 Klubu Modelarskiego „Skorpion” reprezentowało wielu uczestników. W klasyfikacji drużynowej KM „Skorpion” otrzymał I miejsce drużynowo i nagrodzony został pucharem. Najliczniejszą grupą był zespół młodzików, a oto ich nazwiska i miejsca, które zajęli.

 

                      Młodzicy:

1.     Grzegorz Skupień              III miejsce             PD-m

2.     Grzegorz Skupień              III miejsce             PPKm-m

3.     Karol Skupień                    II miejsce              PPKm-m

4.     Igor Koroblowski               III miejsce             PPGd-m

5.     Igor Koroblowski               I miejsce               PPKd-m

6.     Igor Koroblowski               III miejsce             PPKd-m

7.     Karol Bonek                      IV miejsce             PSm-m

8.     Wojciech Makiewicz            IV miejsce             PPSm-m

9.     Michał Safarz                     IV miejsce            PsM-m

10.Marek Witrykus                  IV miejsce             Psm-m

 

 

 

Nasza reprezentacja                         Kamil Pułecki odbiera srebrny medal

 

*      22.09-24.09.06 XXVI Międzynarodowe Zawody Kartonowych i Plastikowych Modeli redukcyjnych o Puchar Burmistrza Miasta Oleśnica

 

W dniach 22-23.09.2006 modelarze ze szkolnej modelarni wzięli udział w XXVI Międzynarodowych Zawodach Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych o Puchar Burmistrza Miasta Oleśnicy. Rywalizacja była bardzo ostra, czasami decydowały ułamki punktów. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, już dawno nasi zawodnicy nie brali udziału w tak udanej imprezie – gratulujemy organizatorom. Wśród wielu drużyn takich jak: Dom Kultury Wschowa, SM Warmia Lidzbark Warmiński, KMTMiM, MDK Świdnica, KM Kraków, KMSM Wojewodzianka Wrocław oraz wielu innych nasza drużyna zdobyła ósme miejsce w klasyfikacji zespołowej. Wśród nagrodzonych z naszej modelarni były następujące osoby:

                      Młodzicy:

1.     Grzegorz Skupień              III miejsce             PD-m

2.     Grzegorz Skupień              III miejsce             PPKm-m

3.     Karol Skupień                    II miejsce              PPKm-m

4.     Igor Koroblowski               III miejsce             PPGd-m

5.     Igor Koroblowski               I miejsce               PPKd-m

6.     Igor Koroblowski               III miejsce             PPKd-m

7.     Karol Bonek                      IV miejsce             PSm-m

8.     Wojciech Makiewicz            IV miejsce             PPSm-m

9.     Michał Safarz                     IV miejsce            PsM-m

10. Marek Witrykus                  IV miejsce             Psm-m

11.   Kamil Pułecki              II miejsce          Psm-m

                      Juniorzy:

1.           Rafał Wojciechowski        VI miejsce             PF-j+m

2.           Kacper Wąsik                  IV miejsce             PD-J

3.           Kacper Wąsik                  I miejsce               PF-j+m

 

 

Powrót do początku

 

 

 

 

 

W roku szkolnym 2005/2006

 

 

 

 

 

 

 

*      11.06.2006 wycieczka modelarni do Lubuskiego Muzeum Wojska Polskiego w Drzonowie

 

W dniu 11.06.2006 odbyła się wycieczka modelarni do Lubuskiego Muzeum Wojska Polskiego  Drzonowie. Wycieczka została zorganizowana przez pana Jarosława Klimkowskiego na zakończenie sezonu zawodniczego 2005/2006. Muzeum odbywał się festyn „Bezpieczne wakacje w Unii Europejskiej” na który zostaliśmy zaproszeni przez dyrekcję muzeum. Atrakcji była cała moc, poza występami dzieci odbył się pokaz tresury psa policyjnego, pokaz wozu strażackiego i szybkości działania jednostki pożarniczej, pokaz sprzętu wojskowego z ekspozycji do których można było wejść i posiedzieć – T 55 i Mig 21 oraz pokazy sprzętu wojskowego i umundurowania dwóch grup rekonstrukcyjnych. W ramach wycieczki odbyło się wspólne zwiedzanie muzeum, w tym dniu było za darmo, po zwiedzaniu dla wszystkich chętnych wojskowa grochówka i wspólne pieczenie kiełbasek. Wycieczka zakończyła się o godzinie 18.00 z wielkim żalem ze strony uczestników – dlaczego tak krótko. Mamy nadzieję że wspólne wyjazdy jeszcze się powtórzą.

Szczególne podziękowania dla firmy Lider i pana Dariusz Witrykusa dzięki któremu było to wszystko możliwe, oraz podziękowania dla Dyrekcji Muzeum za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie.

 

Kilka fotek z wycieczki:

 

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

 

*      13-14.05.2006 Zawody Modelarskie Dolnego Śląska w Bogatyni.

 

W dniach 13-14.05.2006 modelarze ze szkolnej modelarni wzięli udział w III Dolnośląskim Konkursie Modeli Redukcyjnych w Bogatyni, są to nieoficjalne mistrzostwa dolnego śląska. Wśród wielu drużyn z Dolnego Śląska nasza modelarnia zajęła II MIEJSCE DRUŻYNOWO zaraz po KMSM Wojewodzianka Wrocław, a przed drużyną KM MDK Świdnica.

Między innymi nagrodzeni zostali w grupie najmłodszej:

Igor Koroblowski    III miejsce

Karol Skupień         II miejsce

Grzegorz Skupień   I miejsce

Oraz juniorzy i seniorzy.

Gratulujemy zawodnikom i opiekunowi, życzymy wielu sukcesów.

 

 

 

Przygotowanie modeli do konkursu                         Gratulacje za zajęcie II miejsca

 

 

*      28.01-04.02.06 X Ogólnopolski Konkurs Modeli Redukcyjnych Świdnica „Junior 2006”

       

W dniach 28.01-04.02.06 odbył się X Ogólnopolski Konkurs modeli redukcyjnych Junior 2006, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Drużynę SP4 Klubu Modelarskiego „Skorpion” reprezentowało wielu uczestników. W konkursie zostali nagrodzeni następujący uczniowie:

W kategorii młodzik :

Karol Bonek                   III miejsce             DL

Marta Sobkowiak           III miejsce             O

Igor Koroblowski           II miejsce              PWK

W kategori junior :

Rafał Wojciechowski     II miejsce             PC

                                     II miejsce              A

Piotr Szetela                  I miejsce               PC

Maciej Pijanowski          III miejsce             B

                                     III miejsce             F4IC

III miejsce              F4ID

Mateusz Molisak             III miejsce             PC

 

 

Karol i jego model                                                 Mamy Karola i Marty

 

Igor odbiera nagrodę                                  Drużyna w komplecie

 

Gratulujemy !!!

 

*      22-23 października 2005 XXII Krajowy Konkurs Modeli Redukcyjnych Książ 2005

         W dniach 22-23.X. 2005 odbył się XXII Krajowy Konkurs Modeli Redukcyjnych zorganizowany przez Aeroklub Ziemi Wałbrzyskiej na zamku Książ. Jak co roku wystartowała również nasza modelarnia wystawiając najmocniejszy skład na jaki nas było stać, co przyniosło pożądane rezultaty. Drużyna S.P. 4 zajęła I miejsce drużynowo w śród takich klubów jak MDK Świdnica 2, SM Wojewodzianka Wrocław 3, KPM Brosmo 4, Złotoryja 5, IPMS Liberec 6, Wałbrzych, Wrocław, Świdnica. Nagrodzony został:

Rafał Wojciechowski     F4IDj  II miejsce

Piotr Szettla                   F4IDj  III miejsce

Kacper Wąsik                 Pb1j   I miejsce

Jarosław Klimkowski     Pb1s   II miejsce

Jarosław Dzidek            Pb2j   II miejsce

*      8 października 2005 Kopro Cup Prostejov

 

W dniach 8.10. 2005 odbył się  Zawody Modelarskie w Prostejovie zorganizowany przez Banacki klub modelarstwa plastikowego przy AMK Minerwa Prostejov. Ogółem startowało 250 zawodników z Hradec Kralove, Cernisice, Nova Paka, Broumov, Pragi, Bratysławy, Świdnicy i wielu innych miejscowości. Łącznie w impresie wzięło udział 32 kluby z czterech państw. Nasza reprezentacja wystartowała tam po raz pierwszy, z bardzo skromną liczbą zawodników i modeli wiadomo względy finansowe. Możemy się jednak poszczycić zajęciem Trzech miejsc w kategorii źacy : srebrny i brązowy medal oraz w kategorii starsi źacy medal brązowy.

 

  

Nagrodzone modele

 

Powrót do początku

 

 

 

W roku szkolnym 2004/2005

 

 

 

 

*      18-19.09.2004 II Konkurs Modeli Redukcyjnych Euroregionu Glaciensis – Nowej Rudzie

     

Jednym z pierwszych konkursów w roku szkolnym był I Konkurs Modeli Redukcyjnych Euroregionu Glaciensis, Nowej Rudzie. Zorganizowany został w ramach obchodów Polsko – Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej W tym konkursie nagrody zdobyli między innymi :

 

Kacper Wąsik                          III miejsce             DK

Jarosław Dzidek                      II miejsce              F4IC

Krzysztof Kakowczyk              III miejsce             F4IB

Krzysztof Krakowczyk             II miejsce              DL

Paweł Ganowski                      I miejsce               F1

Krzysztofa Krakowczyka                  II miejsce              F1

Michał Binda                            I miejsce               A1

Kacper Wąsik                          II miejsce              F2

Jarosław Dzidek                      I miejsce               PW1

Nagrody specjalne:

Kacper Wąsik                          Najlepsza figurka Powstania Warszawskiego

Kacper Wąsik                          Najlepszy pojazd w barwach polskich

Jarosław Dzidek                      Najmłodszy uczestnik zawodów

Krzysztof Krakowczyk             Najlepszy model samolotu w polskich

barwach od 1945 roku

Paweł Ganowski                      Najlepszy Modelarz Ziemi Kłodzkiej

Paweł Ganowski                      Mistrz Euroregionu Glacensis

W klasyfikacji generalnej drużynowo zajęliśmy II miejsce.

*    09.16.10.2004 XXIV Międzynarodowy Konkurs Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych

– Oleśnica’2004

 

Kacper Wąsik                 III miejsce             DK

Jarosław Dzidek            III miejsce             PPKM

Adam Pałac                    II miejsce              PFJ

Krzysztof Odachowski    III miejsce             PDM

Krzysztof Krakowczyk   II miejsce              DL

Paweł Ganowski            I miejsce               F1

Krzysztofa Kakowczyka III miejsce             PFJ

Michał Binda                  I miejsce               A1

Kacper Wąsik                 II miejsce              F2

Adam Oleńkiewicz         I miejsce               KS1

Nagrody specjalne:

Krzysztof Odachowski    Nagroda specjalna wydawnictwa „Mini Replika”

Kacper Wąsik                 Najlepszy pojazd w barwach polskich

W klasyfikacji generalnej drużynowo zajęliśmy II miejsce.

*       18-19.10.2004 XXI Konkurs Modeli Redukcyjnych - KSIĄŻ 2004

         W dniach 18-19.X. 2003 odbył się XX-Krajowy Konkurs Modeli Redukcyjnych zorganizowany przez Aeroklub Ziemi Wałbrzyskiej na zamku Książ. Nagrodzony został:

Jarek Dzidek                  Mi 24 D                 miejsce II

Oskar Bronicki               M10/60                 miejsce II

Piotr Szetela                  Subaru WRC          miejsce II

Paweł Ganowski            FlackPanzer          miejsce III

Paweł Ganowski            Piechur                 miejsce III

Kacper Wąsik                 PzKfw IV               miejsce I

W śród juniorów następujące miejsca zajęli:

Jakub Binda                   Petterbild 775A     miejsce II

Łukasz Zatorski              Irak                      miejsce II

Krzysztof Kakowczyk     F4ID                      miejsce II

Adam Oleńkiewicz         Me 109E                miejsce III

Łukasz Zapart                Ułan                     miejsce I

W klasyfikacji generalnej drużynowo zajęliśmy II miejsce.

*    26.02-05.03.05 IX Ogólnopolski Konkurs modeli redukcyjnych – Junior 2005

       

W dniach 26.02-05.03.04 odbył się IX Ogólnopolski Konkurs modeli redukcyjnych Junior 2005, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Drużynę SP4 Klubu Modelarskiego „Skorpion” reprezentowało wielu uczestników. W klasyfikacji drużynowej KM „Skorpion” otrzymał II miejsce drużynowo i nagrodzony został pucharem. Najliczniejszą grupą był zespół młodzików, a oto ich nazwiska i miejsca, które zajęli.

 

 

 

Nasze modele na wystawie ....                   M 13-40 1-35 Michał Binda

 

Jarek Dzidek                  Hurricane IIC         miejsce II

Mateusz Zboch               F/A-18                  miejsce III

Michał Pastuch               Tempest               miejsce IV   

Inga Zawadzka               P-23 Karaś            miejsce V

Adam Klimek                  Niszczyciel           miejsce II

Oskar Bronicki               Citroen ZX            miejsce V

Piotr Szetela                  Peuget 206            miejsce V

Paweł Ganowski            Gdzie iść?             miejsce I

Maciej Pijanowski          Przed lotem miejsce II

Kacper Wąsik                 Hetzer                  miejsce III

W śród juniorów następujące miejsca zajęli:

Jakub Binda                   SchlingMan            miejsce II

Michał Binda                  Howitzer              miejsce III

Łukasz Zatorski              Cmentarz              miejsce II

Krzysztof Kakowczyk     Horch 1a              miejsce II

Adam Oleńkiewicz         Fokker Dr.i           miejsce III   

Łukasz Zapart                Ułan                     miejsce I

W klasyfikacji generalnej drużynowo zajęliśmy II miejsce.

*   18-19.03.2005 V Międzynarodowy Konkurs Plastikowych Modeli Redukcyjnych

Ostrów Wlkp.’2005

W dniach 18-19.03. 2005 odbył się V-Międzynarodowy Konkurs Modeli Redukcyjnych zorganizowany przez MDK Ostrów Wielkopolski – Pana Grzegorza Leśnika. Zawsze jesteśmy pod wielkim wrażeniem zawodów i nagród wręczanych juniorom. Serdecznie dziękujemy za zaproszenia. Trzymajcie tak dalej.  Nagrodzony został:

      

Piotr Szetela                  Łowca czołgów    miejsce I

Paweł Ganowski            Rotmistrz             miejsce I

 

 

 

Jarosław Klimkowski-Rycerz                               Paweł Chmielewski – 7TP

     

*    XXV Międzynarodowe Spotkania Modelarskie – „Świstowid’2005”

 

Krzysztof Kakowczyk     miejsce I     D1

Piotr Szetela                  miejsce II    D20

Rafał Wojciechowski     miejsce I     D20

Kacper Wąsik                 miejsce I     D19

Oskar Branicki               Nagroda specjalna firmy Aber za model FdKfz 7/2

 

  

 

PzKwf. IV                                                        FdKfz 7/2

 

*      04-05 czerwca 2005 III Międzynarodowe Spotkania Modelarskie

„Majówka modelarska’2005” ŚWIDNICA

 

W dniach 04 – 05 czerwca 2005 roku odbył się III Międzynarodowe Spotkania Modelarskie „Majówka modelarska’05”, zorganizowany przez  Szkołę Podstawową nr 12 w Świdnicy. Ogółem startowało 143 zawodników z Hradec Kralove, Cernisice, Nova Paka, Broumov, Mosonmagyarovar, Oleśnicy,  Świdnicy, Wrocławia i Złotoryi oraz Ostrowa Wlkp. (woj. wielkopolskie), a także gospodarzy – S.P. 12, w sumie 13 klubów, zaprezentowało 328 modeli. 
Komisja zaklasyfikowała do konkursu 322 modele (pozostałe, ze względów regulaminowych, nie zostały sklasyfikowane).
 Drużynę S.P. 4 Klubu Modelarskiego „Skorpion” reprezentowało wielu uczestników. W klasyfikacji drużynowej KM „Skorpion” otrzymał II miejsce drużynowo i nagrodzony został pucharem. Najliczniejszą grupą był zespół młodzików, a oto ich nazwiska i miejsca, które zajęli.

 

Marek Łozowicki           SdKfz 234 Puma    miejsce III

Oskar Bronicki               P-23 Karaś            miejsce II

Oskar Bronicki               SdKfz. 7/2             miejsce I

Piotr Szetela                  Rotmistrz             miejsce II

Kacper Wąsik                 Sanitarka              miejsce III

Kacper Wąsik                 Baszta                  miejsce I

Kacper Wąsik                 Chwat                   miejsce III

Kacper Wąsik                 Sanitarka              miejsce III

W śród juniorów następujące miejsca zajęli:

Michał Binda                  M 10/40                miejsce III

Michał Binda                  Howitzer 105        miejsce II

Łukasz Zatorski              Cmentarz              miejsce II

Krzysztof Kakowczyk     Czajka                  miejsce III

Krzysztof Kakowczyk     Horach 15             miejsce I

Krzysztof Kakowczyk     Zundapp 750         miejsce III

Krzysztof Kakowczyk     Czajka                  miejsce III

Krzysztof Kakowczyk     Horach 1a            miejsce II

Krzysztof Kakowczyk     Czapajew             miejsce III

Łukasz Zapart                OV-10 Bronco       miejsce I

Nagrody specjalne:

Najlepszy model samochodu ciężarowego nagroda Automobilklubu Sudeckiego

Nagroda dla najlepszego zawodnika zawodów w kategorii Junior

Jakub Binda                   Peterbilt 377 A/E  

Najlepszy model samochodu osobowego nagroda Automobilklubu Sudeckiego

Rafał Wojciechowski     Ford Fokus

Nagroda specjalna firmy Aber w kategorii PPW Junior

Krzysztof Kakowczyk     Horach 15             miejsce III

Oskar Bronicki               SdKfz. 7/2             miejsce I

 

*      18-19 czerwca 2005  Zawody Modelarskie w Broumovie o Memoriał Zdenka Blahaza

 

W dniach 18-19.06. 2005 odbył się  Zawody Modelarskie w Broumovie o Memoriał Zdenka Blahaza zorganizowany przez KPM Broumov. Ogółem startowało 100 zawodników z Hradec Kralove, Cernisice, Nova Paka, Broumov, Pragi, Świdnicy,

      

Piotr Szetela                  Łowca czołgów    miejsce I

Paweł Ganowski            Rotmistrz             miejsce II

Oskar Bronicki               SdKfz. 7/2             miejsce II

 

 

Powrót do początku

W roku szkolnym 2003/2004

*   18-19.09.2003 I Konkurs Modeli Redukcyjnych Euroregionu Glaciensis – Nowej Rudzie

     

Jednym z pierwszych konkursów w roku szkolnym był I Konkurs Modeli Redukcyjnych Euroregionu Glaciensis, Nowej Rudzie. Zorganizowany został w ramach obchodów Polsko – Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej W tym konkursie nagrody zdobyli między innymi :

Krzysztof Kakowczyk     II miejsce              DLJ

Damian Łozowicki         III miejsce             PBI-1/35

Jarosław A. Klimkowski I miejsce               FI

Paweł Ganowski            I miejsce               PPG-1/35

Kacper Wąsik                 I miejsce               PPG-1/72

Krzysztof Kakowczyk     I miejsce               DL

Lukasz Zapart                I miejsce               DK

Zajęliśmy w klasyfikacji generalnej I miejsce drużynowo.

 

*                               18-19.10.2003 XX Konkurs Modeli Redukcyjnych - KSIĄŻ 2003

         W dniach 18-19.X. 2003 odbył się XX-Krajowy Konkurs Modeli Redukcyjnych zorganizowany przez Aeroklub Ziemi Wałbrzyskiej na zamku Książ. Nagrodzony został:

Paweł Ganowski            III miejsce    PD-J,

Krzysztof Kakowczyk     I miejsce     F4ID

Jarek Dzidek                  II miejsce    F4IC-J 

Kacper Wąsik                 I miejsce     klasie A1-J.

W klasyfikacji generalnej drużynowo zajęliśmy III miejsce.

 

AK Baszta                                               OV-10 Bronco

*       8 – 9 listopada 2003 IX – Kłodzkie Spotkania Modelarzy w Kłodzku

 

Kolejny konkurs, który odbył się w dniach 8 – 9 listopada w Kłodzku to IX – Kłodzkie Spotkania Modelarzy połączone z forum modelarskim.   Uczniowie SP 4 przystąpili do konkursu i przywieźli nagrody, puchary i dyplomy. Byli jedną z czołowych drużyn na tych zawodach zbierając największą liczbę nagród, był to prawdziwy deszcz nagród. Puchar dla najmłodszego uczestnika konkursu otrzymał Jarek Dzidek i wywalczył trzecie miejsce w klasie F4IC młodzicy modelem Hurricane IIC, Paweł Ganowski za dioramę „Postój” trzecie miejsce w klasie PD juniorzy. W śród juniorów następujące miejsca zajęli:

 

Jakub Binda                   w klasie pojazdy cywilne  PCJ II miejsce

Michał Binda                  w klasie altyleria A1                II miejsce

Łukasz Zatorski              w klasie dioramy  DLJ              I miejsce

Krzysztof Kakowczyk     w klasie dioramy kołowe         I miejsce

w klasie pojazdy bojowe         II miejsce

Adam Pałac                    w klasie figurki                        II miejsce.

W klasyfikacji generalnej drużynowo zajęliśmy III miejsce.

 

*       25.02.-02.03.03 VIII Ogólnopolski Konkurs Modeli Redukcyjnych

– Junior’2004

 

W dniach 25.02.-02.03.03 odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs modeli redukcyjnych Junior 2004, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Wśród drużyn z Wrocławia, Oleśnicy, Lubina, Złotoryi, Krakowa, Bytomia, i wielu innych w szranki stanęła

Także drużyna modelarzy z naszej szkoły. Drużynę SP4 Klubu Modelarskiego Skorpion reprezentowało wielu uczestników.

Jarosław A. Klimkowski Łowca Czołgów    miejsce III

Jarek Dzidek                  Hurricane IIC         miejsce II

Adam Klimek                  Niszczyciel           miejsce II

Oskar Bronicki               Citroen ZX            miejsce V

Piotr Szetela                  Peuget 206            miejsce V

Paweł Ganowski            FlackPanzer          miejsce III

Paweł Ganowski            Gdzie iść?             miejsce III

Kacper Wąsik                 Hetzer                  miejsce III

Marka Łozowickiego      Puma                    miejsce I

W śród juniorów następujące miejsca zajęli:

Jakub Binda                   Peuget 206            miejsce II

Michał Binda                  Howitzer 155        miejsce III

Michał Binda                  M 13/40                miejsce II

Łukasz Zatorski              Cmentarz              miejsce II

Krzysztof Kakowczyk     Horch 1a              miejsce II

Krzysztof Odachowski    TKS                       miejsce II

Adam Oleńkiewicz         Fokker Dr.VII        miejsce III

Łukasz Zapart                Dragon                 miejsce II

W klasyfikacji generalnej drużynowo zajęliśmy III miejsce.

 

*    XXIV Międzynarodowe Spotkania Modelarskie – „Świstowid’2004”

 

Krzysztof Kakowczyk     miejsce I     D1

Rafał Wojciechowski     miejsce II    D1

Łukasz Zamorski            miejsce III    D2

 

 

20 mm FLAK 38                                      SdKfz. 234 Puma

*         *   18-20.06.2004 II Mistrzostwa Dolnego Śląska Modeli Redukcyjnych – CHOJNÓW 2004

 

 

               

   

O tym niewiele pisaliśmy

    
Drugi Festiwal Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego już za nami, za nami także kolejne obchody Dni Chojnowa. Czy impreza była udana? – większość głosów jest pozytywna. Z pewnością nie dopisała nam pogoda, ale mimo to 19 czerwca chojnowski rynek tętnił życiem i rozbrzmiewał muzyką. Część imprez powiązanych ze świętem miasta odbywała się poza centralnym miejscem obchodów, część także rozpoczynała się w innym terminie.
Od piątku 18 czerwca w korytarzach SP4 swoje prace prezentowali modelarze z całego Dolnego Śląska.
     II Mistrzostwa Dolnego Śląska Modeli Redukcyjnych trwały trzy dni. Zorganizował je Urząd Miejski w Chojnowie, Komenda Hufca ZHP Chojnów oraz wspomniana wyżej szkoła. Komisarzem Mistrzostw był Antoni Skalski.
Ruch w tych dniach na terenie szkoły, w której wystawione zostały biorące w konkursie modele (zarówno kartonowe jak i plastikowe) był duży. Warunki, jakimi dysponowała SP4 pozwoliły na to, że całość prac przeprowadzona została w miłej, bezpośredniej atmosferze. Tak, przynajmniej, oceniła je komisja konkursowa, która pod przewodnictwem sędziego głównego zawodów Przemysława Siewiery, pracowała nad oceną poszczególnych modeli.
Ogółem 143 zawodników z Bogatyni, Jeleniej Góry, Lubina, Oleśnicy, Polkowic,
Świdnicy, Wołowa, Wrocławia i Złotoryi oraz Nowego Tomyśla i Ostrowa Wlkp. (woj. wielkopolskie), a także gospodarzy - Chojnowa, w sumie 14 klubów, zaprezentowało 328 modeli. 
Komisja zaklasyfikowała do konkursu 322 modele (pozostałe, ze względów regulaminowych, nie zostały sklasyfikowane).

Pierwsze miejsce drużynowo zajęli modelarze z MOKiS Oleśnica, II miejsce zajęli zawodnicy z MDK Wołów oraz trzecie miejsce zajęła drużyna Modelarni „Skorpion” z Szkoły Podstawowej nr 4 ze Świdnicy. Ogólnie - zdaniem sędziego Siewiery - poziom modeli uznany został za wysoki, impreza natomiast za bardzo dobrą.
Nasi modelarze wypadli w tym roku, tak jak i w ubiegłym, zadowalająco zdobywając kilka medalowych miejsc i szereg lokat z pierwszej dziesiątki.

 

Jakub Binda                   pojazdy cywilnePCJ       miejsce II

Michał Binda                  altyleria A1                    miejsce I

Łukasz Zatorski              dioramy  DLJ                  miejsce I

Krzysztof Kakowczyk     dioramy I miejsce           miejsce II

pojazdy bojowe             miejsce II   

Jakub Binda                   SchlingMan                     miejsce I

Jarek Dzidek                  Hurricane 2C                  miejsce I

Kacper Wąsik                 Hetzer                           miejsce II

Michał Binda                  Howitzer                       miejsce II

Łukasz Zatorski              Cmentarz                       miejsce I

Adam Pałac                    klasie figurki                  miejsce II

Piotr Szetela                  Peuget 206                     miejsce V

Paweł Ganowski            FlackPanzer                   miejsce II

Paweł Ganowski            Gdzie iść?                      miejsce III

Kacper Wąsik                 Hetzer                           miejsce I

W klasyfikacji generalnej drużynowo zajęliśmy III miejsce

 

Powrót do początku

W roku szkolnym 2002/2003

*   7-13.10.2002 XXII Międzynarodowe Zawody Modeli Redukcyjnych - OLEŚNICA 2002

 Bartosz Kasendra

1-miejsce

PDM

juniorzy

 Radosław Sikora

1 miejsce

PF1JM

juniorzy

 Adam Pałac

2 miejsce

F1

juniorzy

 Adam Pałac

3-miejsce

F1

juniorzy

 Łukasz Zapart

3-miejsce

F41C

juniorzy

 Łukasz Zatorski

1 miejsce

DK

juniorzy

 Adam Pałac

3-miejsce

DK

juniorzy

 Krzysztof Kakowczyk

2-miejsce

DL

juniorzy

 

 * 13-14.10.2002 XIX Konkurs Modeli Redukcyjnych - KSIĄŻ 2002

 

 Krzysztof Kakowczyk

3-miejsce

DL

juniorzy

Andrzej i Łukasz Zatorscy na zawodach modelarskich w Książu.

*   26-27.10.2002 XV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Modeli Krtonowych - SKAWINA 2002

Krzysztof Kakowczyk

WICEMISTRZ POLSKI   KPG

juniorzy

Krzysztof Kakowczyk

WICEMISTRZ POLSKI   KPW

juniorzy

 

Model wicemistrza polski 2002 –

Krzysztofa Kakowczyka

*   10-11.11.2002 VIII Kłodzkie Spotkania Modelarzy - KŁODZKO 2002

 Łukasz Zatorski

3-m

DK

juniorzy

 Adam Pałac

3-m

F1

juniorzy

 Adam Pałac

3-m

PW

juniorzy

 Krzysztof Kakowczyk

3-m

DL

juniorzy

 Maciej Pijanowski

3-m

F4IC

juniorzy

 Michał Kędzierski

2-m

F2

juniorzy

 Łukasz Zapart

1-m

F4IC

juniorzy

*   14-15.12.2002 XXI Międzynarodowe Zawody Modelarskie - WARSZAWA 2002

Krzysztof Kakowczyk

1-m

KPG

juniorzy

Adam Oleńkiewicz

2- m

KP

juniorzy

*            VII Konkurs Modeli Plastikowych i Kartonowych - ŚWIDNICA "JUNIOR 2002"

Łukasz Zapart

1-m

F1

juniorzy

Adam Pałac

1-m

F1

juniorzy

Bartosz Kasendra

2 m

F2

juniorzy

Gor Ghulian

1-m

F2

juniorzy

Michał Kędzierski

2-m

F2

juniorzy

Łukasz Zatorski

1 m

DK

juniorzy

Radosław Sikora

3-m

DK

juniorzy

Gor Ghulian

3-m

DL

juniorzy

Łukasz Zatorski

1-m

KPW

juniorzy

Krzysztof Kowczyk

1-m

KKP

juniorzy

*            12 - 13.04.2003 IV MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA MODELI PLASTIKOWYCH -

STRÓW WIELKOPOLSKI 2003

 Łukasz Zatorski

2-m

DK

juniorzy

 Krzysztof Kakowczyk

2-m

DL

juniorzy

 Michał Kędzierski

1-m

F1

juniorzy

 Łukasz Zapart

1-m

F2

juniorzy

 

OV-10 Bronco                                                           Zundapp 750

 

*      26-27. kwietnia 2003 II Mistrzostwa Puchar Dyrektora LZN W Modelarstwie Redukcyjnym - Wrocław 2003

 

                       W dniach 26-27.04.03 odbył się II Mistrzostwa Puchar Dyrektora LZN modeli redukcyjnych, zorganizowany przez Szkołę Lotniczych Zakładów Naprawczych. Wśród drużyn z Wrocławia, Oleśnicy i wielu innych w szranki stanęła także drużyna modelarzy z naszej szkoły. Drużynę SP4 Klubu Modelarskiego Skorpion reprezentowało wielu uczestników.

                                      

Jarosław A. Klimkowski          Łowca Czołgów    miejsce III

Paweł Ganowski                      Gdzie iść?             miejsce III

Kacper Wąsik                          Hetzer                  miejsce III

Marka Łozowickiego               Puma                    miejsce I

W śród juniorów następujące miejsca zajęli:

Jakub Binda                            Peuget 206            miejsce II

Michał Binda                            Howitzer 155        miejsce III

Michał Binda                            M 13/40                miejsce II

Łukasz Zatorski                       Cmentarz              miejsce II

Krzysztof Kakowczyk              I-153 Czajka                   miejsce I

Krzysztof Kakowczyk              Kóz 14 Horch        miejsce I

Krzysztof Kakowczyk              Zundapp-750         miejsce II

Adam Oleńkiewicz                   Załadunek             miejsce III

Łukasz Zapart                          Dragon                 miejsce II

PUCHAR DLA NAJLEPSZEJ DRURZYNY ZAWODÓW

W klasyfikacji generalnej drużynowo zajęliśmy I miejsce.

    *       13-15.06.2003 I Mistrzostwa Dolnego Śląska Modeli Redukcyjnych – Chojnów 2003

 

 Łukasz Zatorski

1-m

DK

juniorzy

 Michał Binda

3-m

PA1

juniorzy

 Damian Łozowicki

3-m

PGM

juniorzy

 Krzysztof Kakowczyk

1-m

DL

juniorzy

 Jarosław Dzidek

2-m

DL

juniorzy

 Michał Kędzierski

2-m

PFJ

juniorzy

 Damian Łozowicki

1-m

PK1-35M

juniorzy

 Adam Pałac

3-m

PFJ

juniorzy

 Krzysztof Kakowczyk

1-m

PK1-35

juniorzy

 Krzysztof Kakowczyk

1-m

F4IC

juniorzy

 Łukasz Zatorski

2-m

F4IC

juniorzy

 Kuba Binda

1-m

PPW

juniorzy

 Adam Oleńkiewicz

2-m

PKWM

juniorzy

 Łukasz Zatorski

3-m

PPW

juniorzy

 Kędzierski Michał

1-m

PFJ

senior

 Jarosław A. Klimkowski

2-m

F2

senior

 Jarosław A. Klimkowski

1-m

DL

senior

 Andrzej Zatorski

1-m

DK

senior

 

W klasyfikacji generalnej drużynowo zajęliśmy III miejsce

 

Powrót do początku

W roku szkolnym 2001/2002

*                       VI Konkurs Modeli Plastikowych i Kartonowych - ŚWIDNICA "JUNIOR 2002"

Łukasz Zapart

1-m

F1

juniorzy

Adam Pałac

2-m

F1

juniorzy

Bartosz Kasendra

2 m

F2

juniorzy

Gor Ghulian

1-m

F2

juniorzy

Michał Kędzierski

3-m

F2

juniorzy

Łukasz Zatorski

1 m

DK

juniorzy

Radosław Sikora

3-m

DK

juniorzy

Gor Ghulian

2-m

DL

juniorzy

Łukasz Zatorski

1-m

KPW

juniorzy

Krzysztof Kowczyk

1-m

KKP

juniorzy

*   8 - 10.03.2002  V MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA - RUDA ŚLĄSKA 2002

 Michał Kędzierski

 1-m

F2

juniorzy

 Krzysztof Kakowczyk

 2-m

KPG

juniorzy

*                                    01-02 czerwca 2002 II Ogólnopolskie Spotkania Modelarzy „Majówka Modelarska’2002” – Świdnica   

W dniach 01-02.06.02 odbył się II Ogólnopolski Spotkania Modelarzy „Majówka Modelarska’ 2002”, zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 w Świdnicy. Wśród drużyn z Wrocławia, Oleśnicy, Lubina, Złotoryi, Polkowic, Kłodzka, i wielu innych w szranki stanęła również drużyna modelarzy z naszej szkoły. Drużynę SP4 Klubu Modelarskiego Skorpion reprezentowało wielu uczestników. Zajęliśmy II miejsce drużynowo.

 

 Łukasz Zapart

1-m

F1

juniorzy

 Jarosław A. Klimkowski

2-m

F1

seniorzy

 Jarosław A. Klimkowski

2 m

F2

seniorzy

 Michał Kędzierski

1-m

F2

juniorzy

 Adam Pałac

3-m

F2

juniorzy

 Łukasz Zatorski

1 m

DK

juniorzy

 Ghulian Gor

3-m

DK

juniorzy

 Radosław Sikora

2-m

DL

juniorzy

 Krzysztof Kakowczyk

1-m

KPW

juniorzy

 Adam Oleńkiewicz

1-m

KKP

juniorzy

 

 

Powrót do początku